Kapaklı’da uyarılara uymayanlara ceza yağdı

Kapaklı’da emniyet ekiplerince koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirlere uymayan kişilere idari para cezası uygulandı.

Kapaklı’da uyarılara uymayanlara ceza yağdı

Kapaklı Gazetesi - Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirlerle ilgili ilçe genelinde uygulama gerçekleştiren Kapaklı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 13 kişiye toplam 5 bin 96 TL idari para cezası uyguladı.

Kapaklı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirlerle ilgili vatandaşlara olan uyarılarını sürdürüyor. Ayrıca şehir genelinde de devriye gerçekleştiren emniyet ekipleri, yasaklara uymayan vatandaşlara kişi başı 392 TL idari para cezası uyguluyor.

MANGALCILARA CEZA KESİLDİ

Gerçekleştirilen uygulamalar kapsamında Atatürk Mahallesi Turgut Özal Caddesi yanında bulunan bir arazide toplu şekilde masada oturan 8 kişiye 5326 sayılı Kabahaler Kanununun 32. Maddesi uyarınca idari işlem yapıldı. Ayrıca şahıslara 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. sayılı maddesince de cezai işlem gerçekleştirildi.

TÜM İHBARLAR DEĞERLENDİRİLİYOR

Öte yandan Cumhuriyet Mahallesi Erdem Sokak’ta bulunan bir adreste kumar oynandığına yönünde ihbar alan emniyet ekipleri, bahse konu adreste bulunan 5 kişiye de tedbirlere uymadığı gerekçesiyle idari yaptırım uyguladı.

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2020, 15:44

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Suat yıldırım
Suat yıldırım - 2 yıl Önce

Ancak ceza yazarlar baska biseyden anlamıyorlar cünkü vatandas ne durumda bilenyok ben benim hastam var hastanede yatıyor yoğun bakımda pınarca köyünde dolmuslar kalkmıyor valilik kararıyla durdurulmus sabah ben hasteneye gitmekicin hergün taksiye 60 tl veriyorum bana ne belediye baskanı nede kimse yardım et miyor ne haliniz varsa görün hesabı yapılıyor hani türkiye biz bize yeteriz nerde herkes kendi cıkarının pesinde.

SIRADAKİ HABER

banner65