‘Depreme Hazırlık ve Kentsel Dönüşüm Eylem Planı’ toplantısı gerçekleştirildi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından 11 ilçe belediyesinden temsilcilerin katılımıyla ‘Depreme Hazırlık ve Kentsel Dönüşüm Eylem Planı’ toplantısı gerçekleştirildi.

‘Depreme Hazırlık ve Kentsel Dönüşüm Eylem Planı’ toplantısı gerçekleştirildi

Kapaklı Gazetesi - Tekirdağ'ın birinci derece deprem bölgesinde bulunması gerçeğinden hareket ederek yatırım ve projelerini bu doğrultuda şekillendiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, olası bir depreme hazırlık çalışmaları kapsamında 11 ilçe belediyesinden temsilcilerin de katılımıyla "Depreme Hazırlık ve Kentsel Dönüşüm Eylem Planı" toplantısı düzenledi.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen toplantıda, Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanı Sevim Avcı Yener, depreme hazırlık çalışmaları ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. En çok kazandıran arıyorsan hemen gel.

RİSK DEĞERLENDİRMELERİ YAPILDI

Daire Başkanı Sevim Avcı Yener, gerçekleştirdiği sunumda binaların deprem dayanımları ile ilgili son durum, yine mülkiyeti Büyükşehir Belediyesine ait olan arsaların rezerv konut üretilmesine yönelik kentsel dönüşüm kapsamında ele alınması, il bütününde devam eden Kentsel Dönüşüm Strateji belgesi ile ilgili son gelişmeler, 1999 öncesi inşa edilmiş yapıların risk değerlendirmeleri ile kentsel dönüşümün önünün açılmasına yönelik plan notlarında yapılabilecek değişiklik önerileri ile ilgili katılımcılara görsel sunu eşliğinde bilgiler verdi.

MAKS HAKKINDA KATILIMCILARA BİLGİ VERİLDİ

Toplantıda İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanı Dilşad Ergin de İçişleri Bakanlığınca yürütülen Mekânsal Adres Kayıt Sistemine Veri Üretimi ve Yaygınlaştırma Projesi (MAKS) hakkında katılımcılara yönelik bir sunum gerçekleştirdi. Daire Başkanı Ergin tarafından gerçekleştirilen sunumda, MAKS kapsamında il genelinde yapılan adres tespit ve güncelleme çalışmaları ile ilgili bilgi verildi.

"BU KONUDAKİ ADIMLARIMIZI İVEDİLİKLE ATACAĞIZ"

Konu hakkında bir açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, depreme hazırlık konusundaki çalışmalarımızı titizlikle sürdürüyoruz. Çalışmalarımıza hız verdik. Haftada 2 kere toplantı yapıyoruz ve bu konudaki yol haritamızı belirliyoruz. Bugün de ilçe belediyelerimizle hazırlık çalışmalarımızı görüştük. İlçe belediyelerimizle koordineli bir şekilde bu konudaki adımlarımızı ivedilikle atacağız" dedi.

11 İLÇE BELEDİYESİNDEN TEMSİLCİ KATILDI

COVİD-19 tedbirleri kapsamında sosyal mesafe ve maske kuralları göz önünde bulundurularak gerçekleştiren toplantıya, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz ile daire başkanları ve diğer ilçe belediyelerinin temsilcileri katıldı.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2020, 17:58

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65