Marmaraereğlisi Belediye Başkanı AK Parti’ye geçti

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Marmara Ereğlisi’ne Demokratik Sol Parti’den (DSP) Belediye Başkanı seçilen Hikmet Ata, partisinden istifa ederek AK Parti’ye geçti.

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı AK Parti’ye geçti

Kapaklı Gazetesi - Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata’nın DSP’den AK Parti’ye geçmesi münasebetiyle AK Parti Tekirdağ İl Başkanlığı tarafından Marmaraereğlisi’nde tören düzenledi.

Törene AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, Hayrabolu Belediye Başkanı Osman İnan, AK Parti ilçe başkanları, kadın kolları ve gençlik kolları başkanları ile partililer katıldı.

“HALKIMIZIN HİZMETKARIYIZ”

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, törende yaptığı konuşmada; “Hikmet Ata’yı 2014 yılından beri biliyoruz. Halkın dertleriyle dertlenen ve onları çözmek için gayret sarf eden bir siyasetçimizdir. Yuvasına geri dönmesinden son derece mutluyuz. Marmaraereğlisi’nde de tüm ilçelerimizde olduğu gibi halkımızın hizmetkarıyız.” dedi.

‘’MÜJDELERİMİZ DEVAM EDECEK’’

AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan da Hikmet Ata’nın AK Parti’ye geçmesinin Tekirdağ’a güzel kazanımlar sağlayacağını söyleyerek; ‘’Halkımıza müjdelerimiz devam edecek.’’ dedi.

‘‘BELEDİYEMİZ DAHA GÜÇLÜ OLACAKTIR’’

Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata ise aldığı kararın ilçeye ve Tekirdağ’lılara hayırlı olması temennisinde bulundu. Ata, belediye başkanı seçildikten sonra geçen sürede Marmaraereğilisi için çok çalıştığını belirterek şunları söyledi; ‘’Yapılmayanları yapmaya, dokunulmayanlara dokunmaya, unutulanları hatırlamaya çalıştık. Ancak belediyemizin daha güçlü ve özellikle Ankara’dan taleplerimiz konusunda daha etkili olması gerektiğini de bu sürede gördük, anladık. Seçimlerden önce bu ilçe belediye başkanı adayı olmamla ilgili gayretini desteğini hep gördüğüm değerli Mestan Özcan’a ve bu sürecin her dakikasını paylaştığım TBMM Başkanı Mustafa Şentop hocamıza çok teşekkür ederim. Partimizin desteğiyle Marmaraereğili’mizde belediyemiz artık daha güçlü olacaktır. Bizi 1,5 yıllık hizmet süremizde sürekli izleyen, millet lehine aldığımız önemli kararlarda hep destekleyen bugün almış olduğumuz bu önemli karar için bizi cesaretlendiren il başkanım Mestan Özcan’a da ayrıca teşekkür ederim. Demokratik Sol Partiden istifa ediyorum.’’ dedi.

ATA’NIN ROZETİNİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TAKACAK

DSP’den istifa ederek AK Partiye geçen Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet Ata’nın AK Parti rozetinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın takacağı belirtildi.

TEKİRDAĞ’IN 4 BELEDİYESİ AK PARTİLİ OLDU

31 Mart yerel seçimlerinde, Süleymanpaşa, Kapaklı ve Hayrabolu belediyesinde AK partinin adayları seçimi kazanarak 3 belediye AK Partili olmuştu. Marmaraereğlisi Belediye Başkanı Hikmet ATA’nında DSP’den AK partiye geçmesiyle birlikte Tekirdağ’da AK Partili Belediye sayısı 4’e çıktı.

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2020, 17:27

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Libero
Libero - 4 hafta Önce

Başkanım başarılarınızın devamını dilerim.Sizden en büyük isteğimizin Yeniçiftlik sahil kanalizasyon işi olduğunu lütfen unutmayın,çok güzel her gece ilaçlama yapıldığı halde maalesef bu yüzden sinek derdimiz bitmiyor.Çalışmalarınız çok farketti,yollarımız yapıliyor.Teşekkürler...iyi çalışmalar..

Vatandaş
Vatandaş - 4 hafta Önce

Bence doğru düzgün hizmet gelir kanalizasyon ve telekomünikasyon alt yapıları hız kazanır enerji hatları yer altına iner. En önemlisi yollar yapılır ve çöpler daha sık toplanır. Belediyenin sağlık hizmetleri evde bakım vs vs olur. Marmara Ereğlisi turizm ile buluşur.
Şehirleşme başlar

SIRADAKİ HABER

banner3