Erdoğan’dan Tekirdağ’a müjde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde ‘2019 Yılı Değerlendirme Toplantısı’nda konuştu. Erdoğan, “Bu yıl Konya Karatay, İstanbul İkitelli, Tekirdağ, Kocaeli ve İzmir Bayraklı Şehir Hastanelerinin açılışlarını yapacağız” dedi.

Erdoğan’dan Tekirdağ’a müjde

Kapaklı Gazetesi - 2019 yılı değerlendirme toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2020 yılı içerisinde Tekirdağ’da bir şehir hastanesi açmayı planladıklarını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında, “Yetkiyi doğrudan milletten alan bir hükümet olarak, yaptıklarımızın hesabını milletimize vermek en başta gelen görevimizdir. Türkiye’nin 2023 yürüyüşü, pek çok kesimi rahatsız etmiştir. Ülkemize yönelik saldırılar, bu süreçte eşi benzeri görülmemiş şekilde arttı. Sokaklarımızı kaosa teslim etmedik. Terör örgütlerine boyun eğmedik. Meydanı darbecilere bırakmadık. Ülkemizin güney sınırları boyunca kuşatılmasına rıza göstermedik. Ekonomik tetikçilere de teslim olmadık.” şeklinde konuştu.

‘’TÖKEZLEMEMİZİ BEKLEYENLERİ HÜSRANA UĞRATACAĞIZ’’

2020 yılı için üretim, ihracat ve istihdam gibi önemli konularda projeleri olduğunu kaydeden Erdoğan, “Türkiye için yazılan senaryolarda 2019 ‘teslim oluş yılı’ öngörülmüştü. Şükürler olsun ki 2019’u yeniden yükseliş yılına dönüştürdük. Dört gözle Türkiye’nin tökezlemesini ve yere kapaklanmasını bekleyenleri hüsrana uğratmayı sürdüreceğiz. Bu büyük milletin, şartlar ne olursa olsun istiklali ve istikbali için destan yazmaya devam edeceğini içeride ve dışarıda herkese göstereceğimiz bir yıla giriyoruz. Üretimi, ihracatı, istihdamı güçlendirerek, Akdeniz başta olmak üzere uluslararası alandaki haklarımıza sahip çıkarak yeni şahlanış döneminin kapılarını açıyoruz.” ifadelerini kullandı.

‘’21 ADET YURT DAHA HİZMETE AÇILACAK’’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019 yılı icraat programlarında yer alan bin 451 eylemin bin 161’inin tamamladığını kaydetti. Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “11’inci Kalkınma Planımız, 2019-2023 dönemini kapsayan orta vadeli yol haritamızdır. ‘Daha fazla değer üreten, daha adil paylaşan, daha güçlü ve müreffeh Türkiye’ şiarıyla hazırladığımız bu planı, yıllık programlar ve çeyrek dönemlik izlemeler vasıtasıyla adım adım uygulayacağız.’’

Bu yılın ilk yarısında 13 bin 750 yatak kapasiteli 21 adet yurdun daha hizmete açılacağını belirten Erdoğan, “İlkokul, ortaokul ve lise düzeyinde, bu yılın ilk 6 ayında 2 bin ve izleyen dönemde 10 bin adet daha ‘Beceri Atölyesi’ kurmayı planlıyoruz.’’ Şeklinde konuştu.

TEKİRDAĞ’A HASTANE MÜJDESİ

2020 yılı içerisinde Tekirdağ’da bir şehir hastanesi açmayı planladıklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hastanelerimizin toplam yatak sayısını 240 bine, nitelikli yatak sayısını 145 bine çıkarttık. Doktor sayımızı 92 binden 161 bine yükselttik.” ifadelerini kullanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bu yıl Konya Karatay, İstanbul İkitelli, Tekirdağ, Kocaeli ve İzmir Bayraklı Şehir Hastanelerinin açılışlarını yapacağız.” bilgisini verdi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2020, 19:51

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3