Vatandaşların tepkisi belediyeyi harekete geçirdi

İsmetpaşa Mahallesi Emlak Konutlarında bulunan bazı sitelerin ısınmak için kömür kullanması vatandaşların tepkisini çekmişti.

Vatandaşların tepkisi belediyeyi harekete geçirdi

Kapaklı Gazetesi - Geçtiğimiz günlerde İsmetpaşa Mahallesi’nde kömür kullanan sitelere vatandaşlar tepki göstermiş, Kapaklı Gazetesi ise  vatandaşların tepkisini sayfalarına taşımıştı.

SİTE YÖNETİCİLERİNİ DİNLEDİ

Gelen tepkiler üzerine harekete geçen Kapaklı Belediyesi,  site yöneticileriyle bir araya geldi. Kapaklı Belediye Meclis Salonunda site yöneticilerini ağırlayan Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin, sorunun çözümü ile ilgili fikir alışverişinde bulundu.

“İSTİŞARELERDE BULUNDUK”

Hava kirliliğini önlemek için böyle bir toplantı tertip ettiklerini belirten başkan Çetin, “ İsmetpaşa Mahallesi Emlak Konutlarında ısıtma sistemi olarak kömür yakıtını kullanan sitelerimizin yöneticileriyle bir araya geldik. Yakıttan dolayı ilçemizde oluşan hava kirliğinin ve kül toplama sorununun önüne geçebilmek adına istişarelerde bulunduk. Bu sorunu hep birlikte ortak akılla çözebilmek için girişimlerimize devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2020, 22:38

Adem Çil

Gazeteci/Yazar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ihsan Sabri YELEN
Ihsan Sabri YELEN - 1 yıl Önce

Sonuç.Toğlantı sonrası karar ne oldu.

Anladığım kadarıyla bir sonuca gidilmedi
Doğayı kirletmeye devam. Isınmak için Kirlettiğimiz havayı teneffüs etmeye devam.
Değilmi sayın başkan. Allahın bize bahşettiği doğal gazı neden kullanmamıza engel olunuyor. Bu kömürün pisliğini para verip çekmek zorkundamıyız bu doğayı kirletmek ve tazecik ciğerleri olan evlatlarımızada bu havayı solutmak zorunda değiliz diye düşünüyorum başkanım.
Sizden ricam artık bu duruma son verilsin.
Ben bir organize sakini olarak özellikle vurguluyorum bireysel Isınmak istiyorum yani kapaklıda diğer konutlar kombilerini açıp ısınıyorlar bende kombimi açıp Isınmak istiyorum.
Eğer Merkezi sistem doğal gazla ısınmaya zorlanırsa bu insanlar bu site sakinleri arasında kavgalar başlar. Neden derseniz sakinlerden kışı aidat ödemeden geçiren insanlar var. Toplanamayan binlerce tl.aidat var site sakinleri arasında o kadar homurdanmalar var ben aidat ödüyorum vatandaş ödemeden ısınıyor diyerekten. Köürcü ödeme almaya geldiğinde kardeş bu kadar toplandı bunu al birdahaki aya bakarız deyip gönderiliyor.Kazan bir şekilde yanıyor insanlar ısınıyor. Düşünsenize merkezi sistem doğal gazla ısınıyorsunuz fatura geldi yüzde yetmişini yönetici ödedi otuzu kaldı bunu gazdaş kabul edecekmi hayır gazı kapatacak ondan sonra seyredin site sakinlerini kışın ortasında listeden bakacak ödeyenler kim aidat ödememiş dayan kapısına. Sonucu ben kestiremiyorum kestiren varsa bana anlatsın. 2004 bu ana kadar Emlak konutlarında yaşıyorum yönetimdede bulundum halende yönetimde görev almaktayım.
Sonuç itibari ile ben özellikle vurguluyorum bireysel kombimle Isınmak istiyorum.
Evler ısınmazmış varsın ısınmasın. Ben yılın on iki ayı 355tl aidat ödüyorum. Yılda 4260 tl yapar. Birde mutfakta ve banyoda doğal gaz kullanıyor yıllık ortalama 35tl.doğal gaz faturası ödüyorum.
Sayın başkanım bu yazdıklarımı lütfen okuyun. Eğer siz okumaya zamanınız yoksa bunu okuyan kapaklı belediye görevlisi bunu başkanımıza sunarsa çok sevinirim.
Bu kömür alayından hem maddi hem manevi çok rahatsızım. Artık bu gidişe biri dur desin.
Bu eleştirime bir dönüş yaparsanız sevinirim.
Teşekkür ederim

Erol ÖZDEMİRHAN
Erol ÖZDEMİRHAN @Ihsan Sabri YELEN - 1 yıl Önce

Bende organize konutlarda oturuyorum,her dairenin kapısina kadar dogalgaz zaten var,neden kömür yakilmakta ısrar ediliyor anlamıyorum hemde en kalitesizinden ,cikan dumandan anlaşıliyor,kaldiki coğu site dogalgza geçmış,her daire kombisini taktırip insan gibi dogalgazini kullanmalı,zaten ozaman ben yönetici olayım devri ve kavgalarikapanır,sen yönetici ol devri baslar,dogalgaza gecmeyen sitelerin bir an önce doğalgaza gecmeleri saglanmali ve mahalleyi ve kapakliyida etkileyen hava kirliliginden,kurtulunmalı

SIRADAKİ HABER

banner65