102 kursiyere sertifikaları verildi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşların meslek edinmesi ve sosyalleşmesi amacıyla hayata geçirilen Meslek Edindirme Kursları (TEMEK) bünyesindeki eğitimleri başarı ile tamamlayan kursiyerlere yönelik sertifika töreni düzenlendi.

102 kursiyere sertifikaları verildi

Kapaklı Gazetesi - Süleymanpaşa ilçesi Ertuğrul Mahallesinde gerçekleşen törende, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları bünyesinde açılan kursları başarı ile tamamlayan toplam 102 kursiyere sertifikaları takdim edildi.

TEMEK KURSLARI, ŞUBAT AYINDA YENİ HİZMET BİNAMIZDA DEVAM EDECEK”

Sertifika töreninde bir konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “TEMEK Kursları, Büyükşehir Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz önemli projelerden biridir. Seramik biçimlendirmeye 25 kursiyer, Boyacı-çinici kursuna 43 kursiyer, yağlı boya eğitimine 22 kursiyer, üç boyutlu şekillendirmeye 5 kursiyer, Türk işaret dili eğitimine 7 kursiyer katıldı. Bu kurslar son derece önemli. Tekirdağ, artık kabuğunu değiştiriyor. Türkiye’deki önemli büyükşehirler arasında yerini alıyor. Biz bu kursları farklı alanları da ekleyerek devam ettireceğiz. Şubat ayında başlayacak yeni kurslarımızı, Yeni Hizmet Binamızda gerçekleştireceğiz. Ben tüm kursiyerlerimizi tebrik ediyorum, hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Başkan Albayrak daha sonra TEMEK sergisini gezerek kursiyerler tarafından yapılan ürünleri inceledi. Süleymanpaşa TEMEK kursu sertifika törenine Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Müveddet Işık, Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanı İsa Karadağ, eğitmenler, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2021, 11:28

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65