Yardım malzemeleri depremzedelere ulaştı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin, depremzedelerin kullanımı için hazırladığı malzemelerden oluşan deprem yardım kamyonu Elazığ’a ulaştı ve yardım malzemeleri ihtiyaç sahiplerine teslim edildi.

Yardım malzemeleri depremzedelere ulaştı

Kapaklı Gazetesi - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan yardım kamyonu, Elazığ’daki depremzedelere ulaştı.

Tekirdağ’dan Vali Aziz Yıldırım ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ın uğurladığı deprem yardım kamyonundaki malzemeler, tutanak eşliğinde ilgililere teslim edildi. Deprem malzemelerini teslim alan afetzedeler, destek ve yardımlarından dolayı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne ve Başkan Albayrak’a teşekkür ettiler.

‘’YARALARINI SARABİLDİYSEK NE MUTLU BİZE’’

Türkiye’de yaşanan bir felaket sonrası vatandaşların her zaman tek yürek olmayı başardıklarının altını çizen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, ‘’Biz de Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak Elazığ ve Malatya’da yaşanan deprem felaketinde zarar gören vatandaşlarımız için elimizden geldiğince bir kamyon dolusu ihtiyaç malzemelerini hazırlayarak bölgeye gönderdik. Yardım malzemelerini ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza ulaştırdık. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tüm imkanlarıyla deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın yanındadır. Onların acılarını bir nebze olsa da hafifletebildiysek, yaralarını sarmalarına yardımcı olabildiysek ne mutlu bize. Türk halkı tarih boyunca tüm olumsuzlukları birlik ve beraberlik ruhu ile aşmasını bilmiştir. Bugün de Elazığ ve Malatya için tüm Türkiye tek yürek oldu. Biz de Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak afetzede vatandaşlarımıza yardımcı olmaya çalıştık. Umarım bir daha böylesine bir acıyı ve afeti yaşamayız. Bir kez daha depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Tüm halkımıza da geçmiş olsun diyorum.’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2020, 18:31

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3