Vali Yıldırım, Basın Bayramı’nı kutladı

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Vali Yıldırım, Basın Bayramı’nı kutladı

Kapaklı Gazetesi - 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, gazeteciler ve basın sektöründe çalışan tüm emekçilerin gününü kutladı.

Basında sansürün kaldırılışının 112. Yılını kutlayan Vali Yıldırım, mesajında şu sözlere yer verdi; ‘’24 Temmuz 1908 tarihinde basında sansürün kaldırılması ile demokrasi ve özgürlük yolunda önemli bir adım atılmıştır. Haber alma özgürlüğünün dönüm noktası olarak nitelendirebileceğimiz 24 Temmuz günü, “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak kutlanmaktadır. Basın mensupları, halkın bilgi ve haber alma hakkının sağlanmasında, temel hak ve özgürlüklerin korunmasında, halkın taleplerinin, düşüncelerinin yetkili makamlara iletilmesinde, kamu hizmetlerinin toplum adına denetiminde önemli bir görev üstlenirler.’’

‘’BASIN DEMOKRASİMİZE ÖNEMLİ KATKI SAĞLAMAKTADIR’’

Basının demokrasi için önemli bir güç olduğunu söyleyen Vali Aziz Yıldırım, ‘’Basın; demokrasimizin yerleşip güçlenmesine, toplumsal gelişme ve bilinçlenmeye de önemli katkılar sağlamaktadır. Nitekim Gazi Mustafa Kemal Atatürk; “Basın, milletin müşterek sesidir. Bir milleti aydınlatma ve irşatta, bir millete muhtaç olduğu fikrî gıdayı vermekte, hulâsa bir milletin hedefi saadet olan müşterek bir istikamette yürümesini teminde, basın başlı başına bir kuvvet, bir mektep, bir rehberdir.” sözüyle basının önemini ve basın mensuplarının üstlendiği büyük sorumluluğu en güzel şekilde ifade eder.’’ dedi.

‘’YEREL BASINIMIZIN TEKİRDAĞ’IN BÜYÜMESİNDE KATKISI VAR’’

Yerel basının önemine değinen Vali Yıldım, açıklamasını şu sözlerle sürdürdü; ‘’Basınımız, koronovirüs pandemisi ile mücadele sürecinde pandemi süreci ile ilgili halkımızı haberdar ederek, koronavirüs konusunda bilinçlendirerek koronavirüsle etkili mücadele etmemizde yadsınamaz bir rol üstlenmişlerdir. Basınımız vasıtasıyla koronavirüs tedbirlerini bir kez daha hatırlatıyor; vatandaşlarımızı, koronavirüs tedbirlerine; doğru maske kullanımına, 1,5 metre sosyal mesafeye, el hijyenine riayet etmeye devam etmelerini tavsiye ediyorum. Yerel basınımızın Tekirdağ’ın tanıtılmasında, büyümesinde, gelişmesinde önemli katkıları vardır. Bu nedenle yerel gazetelerimizi satın alarak evlerimizde, iş yerlerinde, kahvehanelerde, çay bahçelerinde bulunduralım, internet haberciliği yapanları takip edelim ve yerel basınımızın güçlenmesine vesile olalım.’’

‘’BAŞARILAR DİLİYORUM’’

Son olarak tüm basın emekçilerinin bayramını tebrik eden Vali Yıldırım, ‘’Bu vesileyle; ülkemizin menfaatlerini ve kamu düzeninin korunmasını göz ardı etmeden, kişisel hak ve özgürlüklere ve toplumsal değerlere saygılı, objektif bakış açısı ile son derece önemli bir görev üstlenen tüm basın mensuplarımıza teşekkür ediyor, “Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum.’’ Diyerek mesajını noktaladı.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2020, 16:10

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3