Ücretli poşet uygulaması denetlendi

Çevre ve Şehircilik Tekirdağ İl Müdürlüğü ekipleri, poşet ücretlendirilmesine yönelik esasların uygulanıp uygulanmadığını kontrol etmek amacıyla satış yerlerinde denetim yaptı. Yapılan denetimlerde iş yerlerine de poşet ücretlendirilmesine yönelik bilgi verildi.

Ücretli poşet uygulaması denetlendi

Kapaklı GazetesiÇevre ve Şehircilik Tekirdağ İl Müdürlüğü ekipleri, poşet ücretlendirilmesine yönelik esasların uygulanıp uygulanmadığını kontrol etmek amacıyla satış yerlerinde denetim yaptı. Yapılan denetimlerde iş yerlerine de poşet ücretlendirilmesine yönelik bilgi verildi.

Çevrenin korunması, kaynak verimliliğinin sağlanması ve plastik poşet kullanımının azaltılmasına yönelik olarak, 2872 sayılı Çevre Kanunu ve Plastik Poşetlerin Ücretlendirilmesine İlişkin Usul ve Esaslarına göre Tekirdağ’da faaliyet gösteren toptan veya perakende olarak mal veya ürünlerin satışını yapan mağaza, market ve benzeri satış yerlerinde Tekirdağ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından denetim yapıldı. Yapılan denetimlerde poşetler incelendi, kurallara uyup uyulmadığı kontrol edildi. Ayrıca iş yerlerine 1 Ocak 2019 tarihinden itibaren uygulanmaya başlayan plastik poşet ücretlendirilmesine ilişkin usül ve esaslar hakkında bilgi verildi.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2019, 18:21

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3