TEMEK kursları başladı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Meslek Edindirme Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen kurslar başladı.

TEMEK kursları başladı

Kapaklı Gazetesi - Kısa adı (TEMEK) olan Tekirdağ Eğitim Meslek Edindirme kurslarının ilkleri Şarköy’de Kilim Dokuma, Geleneksel El Nakışları, Yağlı Boya Resim, Çerkezköy’de de Kadın Giysileri Dikimi ve Basit Nakış İğne Teknikleri dallarında açılan kurslarla start aldı.

Kursiyerler büyük ilgi gösterdikleri kurslar bundan sonraki haftalarda diğer ilçelere de yayılacak. Kurslar Süleymanpaşa ilçesinde Yöresel Kilim Dokuma, Çini İşlemeciliği, Seramik Biçimlendirme, Ergene’de Saç Renklendirme ve Fotoğraf Çekimi ile Çerkezköy Veliköy’de de Kadın Giysileri Dikimi kursu ile devam edecek. Kurs öğretmenlerinin eşliğinde kursiyerlerin yapacağı birbirinden güzel eserler kurs sonunda açılacak sergilerde vatandaşların gösterimine sunulacak.

Bundan sonra da birçok alanlarda meslek edindirme kursu açılacağını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak “Meslek edinmek isteyen, sanata ilgisi olan tüm vatandaşlarımızı kurslarımıza bekliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2020, 13:20

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65