Türkiyenin En Büyük Bayan Portalı ataşehir escort Sitesi..

Tekirdağ’daki deprem riskini meclis gündemine taşıdı

İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, Tekirdağ’da yaşanabilecek olası bir depremle ilgili gerekli önlemlerin alınması için Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne önerge sundu.

Tekirdağ’daki deprem riskini meclis gündemine taşıdı

Kapaklı Gazetesi - İzmir’de meydana gelen depremin ardından meclise önerge sunan İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, uzmanların Marmara Bölgesi’nde de bir deprem meydana gelebileceği tezini işaret etti.

Olası bir deprem için bölgede gerekli önlemlerin alınması gerektiğini söyleyen Milletvekili Kaplan, önergede şu ifadelere yer verdi; ‘’30 Ekim 2020 tarihinde İzmir’de meydana gelen deprem ile bir kez daha ülkemizin depreme ne kadar hazırlıksız olduğu konusu acı kayıplarımızla gündeme gelmiştir. Ülkemizin aktif deprem kuşağında olduğu bilim insanları tarafından söylenmektedir. Geçmişte birçok depremin olduğu ülkemizde gelecekte de depremlerin devam edeceği, gerekli önlemler alınmazsa çok sayıda can ve mal kaybına uğranabileceği yine uzmanlar tarafından dile getirilmektedir.

Marmara Denizi’ne kıyısı olan tüm şehirler; İstanbul, Balıkesir, Yalova, Bursa, Kocaeli, Çanakkale ve Tekirdağ’ın, olası bir depremde ağır bir şekilde etkileneceği uzmanlar tarafından dile getirilmektedir.

Bu nedenle bundan sonra yaşanabilecek depremlerle ilgili olarak gerekli önlemlerin ivedilikle alınması, binaların deprem yönetmeliğine uygun yapılıp yapılmadığının kontrol edilmesi, bugüne kadar yaşanan aksaklıkların, eksikliklerin giderilmesi ve gerekli tedbirlerin alınması amacıyla Anayasa’nın 98. Ve TBMM İçtüzüğü’nün 104. ve 105. Maddeleri gereğince Meclis Araştırması açılması hususunu arz ve teklif ederiz.’’

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2020, 13:53

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3