Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin depreme hazırlık çalışmaları devam ediyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, olası bir doğal ve afet ve acil durumlarda elektrik kesintileri ve iletişim kopukluğunun önüne geçmek amacıyla ilave tesisat montajına başladı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin depreme hazırlık çalışmaları devam ediyor

Kapaklı Gazetesi - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanlığı tarafından, il genelindeki afet toplanma alanlarında afet sonrasında oluşabilecek elektrik kesintisi risklerine karşı jeneratörle besleme yapılabilmesi amacıyla ilave tesisatlarının montajına başlandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Büyükşehir Belediyesi sınırlarımızda bulunan afet toplanma alanlarında yapılmaya başlanan ilave tesisatlar, acil olarak toplanma alanında elektrik ile çalışan cihazların çalıştırılabilmesi, iletişim kopukluklarına karşı vatandaşların cep telefonlarını şarj edebilmelerine imkan sağlanmasını amaçlıyoruz. Bahse konu tesisat ilavesi çalışmasını ilçe merkezlerimizde bulunan 220 adet toplanma alanında gerçekleştireceğiz. Çalışmayı 2021 yılı içerisinde tamamlamayı planlıyoruz. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak halkımızın can ve mal güvenliğini sağlamak için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2021, 12:01

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65