Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne Avrupa’dan büyük ödül

Tekirdağ, Avrupa Konseyi’nin en prestijli ödülleri arasında bulunan ‘Yılın Partner Şehri’ ödülüne layık görüldü.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne Avrupa’dan büyük ödül

Kapaklı Gazetesi -  Tekirdağ’da önemli projeleri hayata geçiren ve önemli bir yerel kalkınma hamlesi başlatan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin başarısı Avrupa Konseyi tarafından da onaylandı.

Tekirdağ; Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi tarafından demokratik katılımı yerel düzeyde güçlendirme amacıyla organize edilen Avrupa Yerel Demokrasi Haftası’nda, Avrupa Konseyi’nin en prestijli ödülleri arasında bulunan ve geçmiş dönem adı ‘12 Yıldız Avrupa Şehri’ olan, bu yıl ise ismi değiştirilerek ‘Yılın Partner Şehri’ adını alan büyük ödüle layık görüldü.

47 ÜLKEDEN KATILIM OLDU

47 üye ülkeden yerel yönetim temsilcilerinin katılımı ile Fransa’nın Strasbourg kentinde gerçekleştirilen Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nde Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ni temsil eden Genel Sekreter Fatih Ünsal, prestijli ödülü teslim alırken, kongre üyelerine ‘Yerel Demokraside Yönetişim’ konulu bir de sunum yaptı.

‘’BÜYÜK GURUR YAŞADIK’’

Avrupa’da Tekirdağ’ın ismini duyurmanın, Avrupa Konseyi’nin en prestijli ödüllerinden birine layık görülmenin haklı gururunu yaşadıklarını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak kurulduğumuz günden bu yana adımlarımızı hep dikkatli attık. Temeli sağlam, donanımlı, sürdürülebilir ve geliştirilebilir, insan odaklı ve yenilikçi bir hizmet yapısı oluşturmaya çalıştık. Bugün geldiğimiz noktada, Tekirdağ, sadece ülkemizde değil Avrupa çapında adından söz ettiren bir kent haline gelmiş durumdadır. Avrupa Konseyi’nin, ‘Yılın Partner Şehri’ ödülünü Tekirdağ’a vermesi de bunun en önemli ve en anlamlı kanıtı niteliğindedir. Aldığımız bu ödül, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak bize büyük bir mutluluk ve gurur yaşatırken diğer taraftan da Tekirdağ’a hizmet yolunda bize ışık tutacaktır. Bu gurur hepimizin, bu gurur tüm Tekirdağ halkınındır. Bu ödülün kazanılmasında emeği geçen başta Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığımıza, katkı sunan Trakyakent ve Tekirdağ İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne de teşekkür ediyor, kentimize ve tüm halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2020, 13:54

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65