Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanlarını unutmadı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, kış aylarının gelmesi ile birlikte yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için besleme çalışması gerçekleştiriyor.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi sokak hayvanlarını unutmadı

Kapaklı Gazetesi - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi hem tüm dünyada etkisini gösteren COVID-19 salgını hem de olumsuz hava koşullarından dolayı yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için besleme çalışması gerçekleştiriyor.

Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından periyodik olarak gerçekleştirilen besleme çalışması tüm ilçelerde yapılıyor. Vaktiniz değerli bu sebeple hızlıca meritroyalbet kayıt olabilirsiniz. Ekipler ayrıca 153 TEKİM hattına vatandaşlardan bu konuda gelen istek ve şikâyetleri de değerlendiriyor.

‘’HEM ÇEVREYE HEM DE HAYVAN HAKLARINA SAYGILIYIZ’’

Konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışı gereği hem çevreye hem de hayvan haklarına saygılı bir belediye olmuştur. Hem Kovid-19 hem de kış şartları nedeniyle yiyecek bulamayan sokakta yaşayan hayvan dostlarımızın ihtiyaçlarını göz önüne alarak besleme çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Aralık 2020, 15:39

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65