Tekirdağ Barosu kadın cinayetlerine tepki gösterdi

Tekirdağ Barosu tarafından son dönemde ülkemizde ve Tekirdağ’da artan kadın cinayetlerinin ardından Çerkezköy Adliyesi önünde basın açıklaması yapıldı. Açıklamayı baro adına Avukat Aycan Bülbül gerçekleştirdi.

Tekirdağ Barosu kadın cinayetlerine tepki gösterdi

Kapaklı Gazetesi - Tekirdağ Barosu, Çerkezköy’de bir haftada yaşanan 2 kadın cinayetinin ardından adliye önünde basın açıklaması yaptı. Açıklamada, kadına şiddetin son bulması için gerekli önlemlerin alınması gerektiği ifade edildi.

“TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Açıklamayı baro adına Avukat Aycan Bülbül gerçekleştirdi. Bülbül, “Sadece 2021 yılında ülkemizde 283 kadın öldürüldü. Bu cinayetlerden 4 tanesi geçtiğimiz son iki hafta içerisinde Tekirdağ’da gerçekleştirildi. Aramızdan ayrılan kadınlarımızın isimleri Ayad Atsız, Nazlı Koldaguç, Ayşe Aksu, Senem Barik. Aldığımız her cinayet haberiyle birlikte daha üzgün, faillere ve sisteme karşı çok daha öfkeli ve verdiğimiz mücadele için daha azimli hale geliyoruz. Ne yazık ki eril kültürün uygulayıcı ve destekçilerinin korunduğu her gün bu haberleri duymaya devam edeceğiz. Bu haberleri bir daha duymamak ve kadın cinayetlerini önlemek için yapılması gereken ise belli: harekete geçmek. Kadın cinayetlerinin faillerinin cezalandırılmasını sağlamak kadar bu cinayetlerin meydana gelmesini önlemek de devletin temel yükümlülükleri arasında. Kadın cinayetlerinin önüne geçmek ve her türlü kadına yönelik şiddeti önlemek için ise İstanbul Sözleşmesi’ne ihtiyacımız var. Eşitlik ve özgürlük mücadelesini kadınların kazanacağı bir gelecek olduğunu biliyoruz. Bu yüzden mücadeleden vazgeçmeyeceğiz ve tüm kadın cinayetlerinde adaletin sağlanması için sürecin yakın takipçisi olacağız.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2021, 15:32

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65