Sokak düğünleri 3 saatten uzun sürmeyecek

Tekirdağ'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında, sokak düğünleri ve diğer etkinlikler için yeni tedbirler alındı.

Sokak düğünleri 3 saatten uzun sürmeyecek

Kapaklı Gazetesi - Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım Başkanlığında toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu, salgınla ilgili yeni tedbirlerin alındığını açıkladı. Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, sokak düğünlerinin süresi 3 saat olarak belirlendi.

Risk grubunda bulunan 65 yaş üstü vatandaşlar için de yeni tedbir kurallarının alındığı toplantıda, 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı bulunan kişilerin toplu ulaşım araçlarının yoğun olduğu 16.00 - 18.00 saatlerinde kullanması, düğün, cenaze, taziye, pazar yeri, alışveriş merkezi, her türlü sosyal faaliyetlere, topluca bulunulan alanlara girmeleri kısıtlandı.

Taksilerde ise 65 yaş ve üzeri kişilerin bulunması halinde araca 3 kişiden fazla yolcu alınmaması kararlaştırıldı. Ayrıca Vefa Destek Gruplarınca 65 yaş ve üzeri vatandaşların talepleri halinde gerekli destek ve yardımın yapılması, toplu yemek verilmesinin yasaklanması, diğer ayrıntı ve usullerin kaymakamlıklarca belirlenmesi kararı da alındı.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2020, 11:30

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3