Öğrenci servisleri denetleniyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından il genelinde öğrenci servisi taşımacılığı yapan araçlar denetleniyor.

Öğrenci servisleri denetleniyor

Kapaklı Gazetesi - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, Planlama ve Toplu Taşıma Müdürlüğü ekipleri ve Trafik Zabıtası ile birlikte, 2021-2022 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla Süleymanpaşa’da faaliyet gösteren J Plaka Öğrenci Servis Minibüslerine yönelik denetim gerçekleştirdi.

J Plaka Öğrenci servisleri; gerçekleştirilen kontrollerde başta şoför tanıtım kartı ve güzergah izin belgesi olmak üzere, koltuk sayısından emniyet kemerlerine, çalışma ruhsatlarından hostes tanıtım kartlarına kadar sıkı bir denetime tabi tutuldu.

"İL GENELİNDE DEVAM EDECEK"

Denetimlerin il genelinde artarak devam edeceğini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Ulaşım Dairesi Başkanı Erdin Eral, “Yeni eğitim ve öğretim yılının başlaması ile birlikte biz de Ulaşım Dairesi olarak, geleceğimizin teminatı öğrencilerimizi taşıyan öğrenci servislerine yönelik denetimlerimizi sıklaştırdık. Bu konuda oldukça hassas davranıyoruz. Öğrenci servislerine yönelik kontrollerimiz artarak devam edecek. Eksiklikleri tespit edilen ya da mevzuata uygun çalışmayan servislere de yasal dayanaklar çerçevesinde gerekli cezai işlemler uygulanacak.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2021, 11:14

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65