Milletvekili Mustafa Yel’in 18 Mart mesajı

AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. yıl dönümünü kutladı.

Milletvekili Mustafa Yel’in 18 Mart mesajı

Kapaklı Gazetesi - AK Parti Tekirdağ Milletvekili ve AK Parti Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Mustafa Yel, 18 Mart Çanakkale Zaferinin yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, “Aziz Milletimizin birlikte yaşama iradesi, vatan ve bayrak sevgisi Çanakkale'de olduğu gibi tarihin her safhasında bizleri güçlü ve muzaffer kılmıştır.” dedi.

“BAYRAK SEVGİSİ BİZLERİ MUZAFFER KILMIŞTIR”

Çanakkale’de milletimizin vatan ve bayrak sevgisinin üstün geldiğini belirten AK Parti Tekirdağ Milletvekili Mustafa Yel, mesajında şu sözlere yer verdi: “18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferinin 106. Yıl dönümünü kutlamanın, vatanı, milleti ve kutsal değerlerini korumak için savaşarak, bu uğurda canını vermiş aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyoruz. Çanakkale Zaferi', aziz vatanımızı işgale yeltenen ve Türk milletini yok etmek isteyen işgalci devletlere karşı kazanılmış eşsiz bir destandır. Tarihimizin en şerefli sayfalarını oluşturan ve binlerce şehidimizin kanıyla yazılan bu kahramanlık destanının altında milletine bağlılık, özgürlük tutkusu, vatan aşkı ve büyük millet olmanın şuuru yatmaktadır. Aziz Milletimizin birlikte yaşama iradesi, vatan ve bayrak sevgisi Çanakkale'de olduğu gibi tarihin her safhasında bizleri güçlü ve muzaffer kılmıştır.”

‘‘BU TOPRAKLARI CANIMIZDAN AZİZ BİLMELİYİZ’’

‘‘Bizlere düşen bu toprakları barış ve huzur içinde, dünyanın en gelişmiş ve çağdaş ülkesi yapmak’’ diyen Milletvekili Yel, ‘‘Milletimizin kaderini derinden etkileyen deniz ve kara savaşlarında kazanılan gurur verici zaferler, aynı zamanda milletimiz için bugünlere uzanan sürecin başlangıcı olmuştur. Çanakkale'de şehit olan yüz binlerce vatan evladının kahramanlığı, üzerimize tarihi ve vazgeçilmez bir sorumluluk yüklemiştir. Bizlere düşen ecdadımızdan emanet aldığımız bu toprakları canımızdan aziz bilerek, bu vatan için şehit düşen yüz binlerce kahramanımızı yüreğimizde saygıyla yaşatmak ve bizden sonraki nesillere bu güzel toprakları sonsuza kadar barış ve huzur içinde dünyanın en çağdaş ve en gelişmiş ülkesi yapmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle; Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıl dönümünü kutluyor, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu toprakları bize vatan kılan şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2021, 14:56

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65