Kurbanlıklar görücüye çıktı

Çerkezköy Ambardere mevkiinde bulunan Bozdağ Besi Çiftliği'nde bulunan kurbanlıklar görücüye çıkmaya başladı.

Kurbanlıklar görücüye çıktı

Kapaklı Gazetesi - Kurban Bayramı’nın yaklaşmasıyla birlikte kurban satışlarında hareketlilik başladı. Konuyla ilgili açıklama yapan Bozdağ Besi Çiftliği sahiplerinden Göksel Bozdağ, büyükbaşların 21 bin TL’den başladığını, küçükbaş kurbanlıkların ise 1.500 ile 2.000 TL arasında alıcı bulduğunu belirtti.

“VATANDAŞIN İLGİSİ FAZLA”

Büyükbaş kurbanlıklara ilginin arttığını belirten Bozdağ, “Toplam 120 büyükbaş hayvanın 30’unu sattık. Çiftliğimizde bin ton 110 kiloluk ‘Paşa’ isimli tosunumuzu 33 bin TL’ye satıyoruz. Kurbanlıklarımız 21-33 bin arasında değişiyor. Küçükbaş hayvanlarımız ise 1500-2500 arasında gidiyor. Çiftliğimizde kesimler islami şartlara uygun şekilde yapılıyor. Buraya gelen vatandaşlarımız elini bile sürmeden paket halinde etlerini alacaklar. Bu yıl gelecek yıllara nazaran vatandaşlarımızın ilgisi daha fazladır. Normal şartlarda bu hafta başlamamız gerekiyordu ama biz yoğunluk olduğundan dolayı bir hafta erkenden başladık.” ifadelerini kullandı.

“KESİMHANEYİ HAZIRLADIK”

Aynı zamanda kesim hizmeti verdiklerini de belirten Bozdağ, “Kurban Bayramı için kesimhanemizi hazırladık. Kurbanlarımız randevulu sistemle kesilecek ve mutlaka bir hoca bulundurarak gerekli duamızı yaparak kurbanlarımızı keseceğiz. Makinelerimizin tümünü dezenfekte edeceğiz. Bunun yanı sıra maskesiz vatandaşlarımızı alanın dışında tutacağız. Bu yıl kurban bayramı tedbirlerine eksiksiz olarak hazırlandık. Her gün ilaçlama gerçekleştiriyoruz. Gayet hijyenik ve sağlıklı bir ortamda müşterilerimiz kurbanlarını alabilecek." dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2021, 13:20

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65