Türkiyenin En Büyük Bayan Portalı ataşehir escort Sitesi..

Kız öğrenci yurdu için imzalar atıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi “11 İlçeye Yurt ve Kreş Projesi” kapsamında ilk yurt inşaatı Çorlu’da yapılacak.

Kız öğrenci yurdu için imzalar atıldı

Kapaklı Gazetesi - Çorlu Belediyesi, Kız Öğrenci Yurdu yapımı için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesine bedelsiz olarak 1.186 metrekare arsa devretti. İnşaatın tamamlanmasının ardından yurt binasının yeniden Çorlu Belediyesine devri gerçekleştirilecek.

Çorlu Kız Öğrenci Yurdu için Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısında Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt arasında gerçekleştirilen imza protokolü kapsamında Muhittin Mahallesinde 2522 ada 1 parselde yer alan 1.186 metrekare arsa bedelsiz olarak Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi.

1 YIL İÇERİSİNDE TAMAMLANMASI BEKLENİYOR

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, üniversitede eğitim hayatlarını Çorlu’da gerçekleştirecek kız öğrencilere barınma imkânı sunacak olan yurt inşaatının 1 yıl içerisinde tamamlanmasını beklediklerini belirterek, inşaatın tamamlanmasının ardından yurt binasının yeniden Çorlu Belediyesi’ne devrinin gerçekleştirileceğini ifade etti.

‘’HAYATLARINI KOLAYLAŞTIRACAK’’

Çorlu’nun daha güzel ve modern bir kent olabilmesi için çalışmalarına devam ettiklerini belirten Başkan Sarıkurt, “Çorlu’muza üniversite eğitimi almak için gelen kız öğrencilerin hayatlarını kolaylaştıracak, onların sıcak ve güvenli alanlarda yaşamalarına olanak sağlayacak imkânlar sunmanın önemli olduğunu düşünüyoruz. Proje çalışmaları Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından tamamlanma aşamasına gelen Çorlu Belediyesi Kız Öğrenci Yurdu inşaatı ise 2021 yılında yapılacak olan ihalenin ardından gerçekleştirilecek. Bu amaçla Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz ile yaptığımız protokol kapsamında şehrimize yeni bir öğrenci yurdu daha kazandırmış olacağız.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2020, 22:02

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3