Kaplan: Çiftçilerimiz borçla boğuşuyor

İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, çiftçilere gönderilen haciz bildirgeleri ile ilgili Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’ye soru önergesi verdi.

Kaplan: Çiftçilerimiz borçla boğuşuyor

Kapaklı Gazetesi - Çiftçilerin ülkenin gıda ihtiyacını karşılamak için her türlü zorlukla mücadele ederek tarlalarında, bahçelerinde, bağlarında çalıştığını belirten İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, çiftçilerin mücadele ettikleri ve en çok zorlandıkları konuların başında finansman sorununun geldiğini söyledi. Her an lidyabet giriş yaparak bahis oynayabilirsiniz.

‘’ÇİFTÇİLERİMİZİN BİRİKMİŞ BORÇLARI VAR’’

Çiftçilerin bankalara ve kooperatiflere borçlu olduğunu söyleyen Kaplan, “Tekirdağlı çiftçilerimizin de son yıllarda artan girdi fiyatları, pazarlama sorunları ve yaşanan doğal afetler nedeniyle ekonomik geliri azalmış ve krediye daha fazla ihtiyaç duymuşlar, covid-19 salgını nedeniyle sorunları da katlanarak artmıştır. Bu nedenle gerek Tarım Kredi Kooperatiflerinden, Kamu Bankalarından, yabancı bankalardan ve gerekse özel bankalardan kullandıkları kredileri geri ödemede zorluk çeken çiftçilerimize haciz gelmiş ve icralık olmuşlardır. Çiftçilerimiz borçlarını ödemek istemekteler. Ancak tüm bankalara ve Tarım Kredi Kooperatiflerine birikmiş borçları vardır” dedi.

‘’ÇALIŞMA YAPACAK MISINIZ?’’

Milletvekili Enez Kaplan, Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli’ye ‘’Borçların faizsiz olarak uzun vadede yapılandırılması ve çiftçilerimizin birikmiş borçlarının ödenebilmesi için haciz işlemlerinin durdurulması ile ilgili bir çalışma yapacak mısınız?’’ diye sordu.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2020, 20:52

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65