İnternet kafeler 1 Temmuz’da açılacak

İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen genelgeye göre, internet kafeler ve oyun salonları 1 Temmuz’da yeniden faaliyete geçecek.

İnternet kafeler 1 Temmuz’da açılacak

Kapaklı Gazetesi - İçişleri Bakanlığı, 81 İl Valiliği’ne “İnternet Kafe Salonları ve Elektronik Oyun Yerleri” konulu genelge gönderdi. Buna göre; 17 Mart itibariyle faaliyetleri durdurulan internet kafe ve oyun salonlarının “normalleşme” adımları kapsamında 1 Temmuz’da açılacak.

İşyerlerinin işletmecileri temizlik, maske, mesafe önlemleri başta olmak üzere belirlenen kurallarla ilgili tedbirleri eksiksiz şekilde almakla yükümlü olacak. İşletmeciler tarafından genel kullanım alanlarına ve oturum düzenine ilişkin mesafe planı hazırlanacak. İnternet kafe ve oyun salonlarındaki müşteri kapasitesi mesafe kuralına göre belirlenecek ve kapasite bilgisi işletmenin girişinde görülebilir bir yere asılacak. Temizlik, maske ve mesafe kuralları ile uyulması gereken diğer kurallara ilişkin bilgilendirme afişleri işletme içerisinde uygun yerlere asılacak. Kişi sayısına ilişkin planlama kişi başına dört metrekareden az olmayacak şekilde yapılacak. Masalar arasında şeffaf branda, cam bölme, ahşap kenarlık gibi unsurlarla teması azaltıcı tedbirler alınacak. Maskesiz müşteri ya da çalışan alınmayacak.

Tedbirlere uymayanlarla ilgili idari para cezası verilecek.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2020, 16:43

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3