İnternet kafe ve oyun salonları dezenfekte edildi

1 Temmuz itibariyle müşterilerine kapılarını açan internet kafeler ve oyun salonları, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ekiplerince dezenfekte edildi.

İnternet kafe ve oyun salonları dezenfekte edildi

Kapaklı Gazetesi - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, COVID-19 salgını dolayısıyla bir süredir kapalı olan ancak normalleşme süreciyle birlikte faaliyetlerine başlayacak olan internet kafeler ve elektronik oyun salonlarını dezenfekte etti.

COVID-19 salgınının yayılmasına karşı alınan önemler kapsamında kapatılmasına karar verilen internet kafeler ve elektronik oyun salonları, İçişleri Bakanlığının 81 ilin valiliğine gönderdiği genelge ile 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren faaliyetlerine başlıyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri de açılacak olan iş yerlerinde dezenfeksiyon çalışması gerçekleştirdi. Uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getiren işletme sahipleri, Büyükşehir Belediyesi ekiplerine teşekkür ettiler.

‘’ÖNCE HALK SAĞLIĞI’’

Konu hakkında bir açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tüm birimlerimizle Kovid-19 salgınına karşı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ekiplerimiz, siz değerli halkımızın sağlığı için sürekli olarak sahada dezenfekte çalışması uyguluyor. 1 Temmuz itibariyle açılan internet kafe ve elektronik oyun salonları de ekiplerimiz tarafından dezenfekte edildi. Salgın riskine karşı, “Önce halk sağlığı” sloganıyla sürdürdüğümüz çalışmalarımıza bundan sonra da ara vermeden devam edeceğiz” dedi.

Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin dezenfeksiyon çalışmaları, vatandaşların yoğun olarak vakit geçirdiği meydanlarda ve parklarda da periyodik aralıklarla devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2020, 14:04

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65