Halı saha ve yüzme havuzları açıldı

İçişleri Bakanlığının pandemi tedbirleri kapsamında yayımladığı genelge ile, Tekirdağ’da halı saha ve yüzme havuzu gibi tesislerin HES kodu kullanılması ve seyirci/refakatçi/misafir alınmaması kaydıyla faaliyetine devam edeceği duyuruldu.

Halı saha ve yüzme havuzları açıldı

Kapaklı Gazetesi - Tekirdağ Valiliği, ilimizde uygulanacak yeni koronavirüs tedbirleri ile ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, 09.00-19.00 saatleri arasında refakatçi ve seyirci almamak kaydıyla halı saha ve yüzme havuzu gibi tesislerin faaliyetlerine devam edebileceği belirtildi.

AYNI MASADA 2 KİŞİDEN FAZLASI OTURMAYACAK

Genelgeye göre, Tekirdağ’da faaliyet gösteren yeme-içme yerleri (lokanta, restoran, kafeterya, pastane, tatlıcı vb.) ile dernek lokali, kıraathane, çay bahçesi gibi işyerlerinin %50 kapasite sınırlaması ile müşteri kabul edebilecek. Ayrıca bu işletmeler, azami kişi sayısı tespit edilerek masa ve koltuk sayısını buna göre ayarlayacak, HES kodu sorgulaması yapılarak 07.00 ile 19.00 saatleri arasında müşteri kabul edebilecek.

Ancak bu işyerlerinde aynı masada; en fazla 2 kişinin anda oturmasına izin verilecek. Yeme-içme yerleri 19:00-21.00 saatleri arasında paket servisi veya gel-al şeklinde, 21.00-24.00 saatleri arasında ise sadece paket servis şeklinde, tam gün sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan Cumartesi ve Pazar günleri ise 10.00-20.00 saatleri arasında sadece paket servis şeklinde hizmet verebilecekler.

GENEL KURULLAR 150 KİŞİYİ AŞMAYACAK

Dernek ve sivil toplum kuruluşlarının genel kurulları ile ilgili alınan kararda, şu ifadelere yer verildi: “Sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ve bunların üst kuruluşları ile birlikler ve kooperatifler tarafından düzenlenecek genel kurulları (tüzüklerinde toplanma yeter sayısı aksine hüküm bulunmaması halinde) dahil kişilerin bir araya gelmesine neden olacağı her türlü etkinlikler ilimizde 150 kişiyle sınırlandırılacaktır.”

HALI SAHA VE YÜZME HAVUZLARI AÇILDI

Genelge kapsamında Tekirdağ’daki halı saha, yüzme havuzu vb. tesislerin de HES kodu ile giriş çıkış sağlayarak, seyirci almamak kaydıyla ve 09.00 – 19.00 saatleri arasında açık olacak şekilde faaliyetlerine devam etmesi kararlaştırıldı. Tekirdağ’daki internet kafe/salonu, bilardo salonu, lunapark, hamam, sauna, masaj salonu gibi yerlerin ise faaliyetlerine ara vereceği duyuruldu.

“DİNAMİK DENETİM SÜRECİ DEVAM EDECEK”

Tekirdağ Valiliği, ‘Dinamik Denetim Süreci’nin uygulanmaya devam edeceğini belirterek; “Risk grubuna göre il bazında tedbirlerin uygulanacağı kontrollü normalleşme döneminin sürdürülebilirliği ve bir an evvel tam anlamıyla normalleşmenin sağlanması için; aziz milletimizin bu güne kadar sergilediği sağduyulu ve fedakârca yaklaşımını sürdürmesinin ve temizlik, maske, mesafe prensiplerinin yanı sıra hayatın her alanını kapsayacak şekilde belirlenen kurallara/tedbirlere toplumun tüm kesimlerince azami düzeyde uyulmasının önemi kadar yürütülecek denetim faaliyetlerinin etkinliği ve sürekliliği de büyük bir etkendir. Bu çerçevede İçişleri Bakanlığı’nın 3695 sayılı Genelgesi ve İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisinin 157 Nolu Kararı ile temel esasları belirlenen “Dinamik Denetim Sürecinin” uygulanmasına kesintisiz şekilde uygulanmasına devam edilecektir” açıklamasını yaptı.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2021, 10:24

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65