Fırat Yılmaz Çakıroğlu, ölümünün 6. yılında dualarla anıldı

Fırat Yılmaz Çakıroğlu için, Ülkü Ocakları Tekirdağ İl Başkanlığı tarafından anma programı düzenlendi.

Fırat Yılmaz Çakıroğlu, ölümünün 6. yılında dualarla anıldı

Kapaklı Gazetesi - 6 yıl önce Ege üniversitesinde öldürülen Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun, ölüm yıl dönümü nedeniyle Ülkü Ocakları Tekirdağ İl Başkanlığı tarafından COVID-19 tedbirleri çerçevesinde bir anma programı gerçekleştirildi.

Anma programına MHP Merkez Yürütme Kurulu Üyesi Çığır Zorlu, MHP Tekirdağ İl Başkanı İlker Yücel, Süleymanpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Sabri Çınar, Tekirdağ Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, Ülkü Ocakları İlçe Başkanları ve ülkücüler katılım sağladı.

Programda Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun ruhuna Kur’an-ı Kerim Tilaveti okunmasının ardından, belgesel izletimi ve şiir dinletisi gerçekleştirildi. Anma töreninde konuşan Ülkü Ocakları Tekirdağ İl Başkanı Hayrullah Zıvalıoğlu, "Fırat Yılmaz Çakıroğlu, 20 Şubat 2015 tarihinde eli kanlı sözde öğrenci kılıklı hain PKK' lı öğrenciler tarafından Ege Üniversitesinde katledilerek şehit olmuştur. Bundan tam 6 yıl öncesinde Fıratımızın şehadet haberini aldığımızda boğazımıza düğümlenen o tarifsiz acıyı halen yaşamaya devam ediyoruz." dedi.

"DÜZEN SENİNLE DEĞİŞTİ"

Başkan Zıvalıoğlu, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü; "Düşünsenize çevik, zeki, memleketinin istikbalini her türlü değerin üzerinde tutabilecek kararlılıkta, yıllarca yol geçen hanına dönmüş çatlak ve çürük düzene baş kaldıracak cesaret ile PKK'lı alçakların paçavralarını yırtıp atacak, masalarını tekmeleyecek  gözü kara yağız delikanlı aynı zaman da şehit ağabeyi Ali Bülent Orkan'a ithaf ettiği kadar da yakışıklı bir aslan parçası, yıllar öncesinden şehadet haberini veren kadere iman etmiş bir şehit. Annesi sorduğunda  ‘’Oğlum bu düzen nasıl değişecek‘’ diye, az evvel de ifade ettiğimiz gibi kim var denildiğinde sağına soluna bakmadan 'ben varım' misalinde bir cevapla ‘’Bir gün bu düzeni ben değiştireceğim anne‘’ diyerek gönüllerimizin en gizli köşesinde yer edinen bir kardeşimizdir. Fıratımız aslan kardeşimiz, düzen seninle değişti, düzen senin hayalini kurduğun gibi."

"GEREKİRSE ŞEHİT OLMAKTAN İMTİNA ETMEYECEĞİZ"

Başkan Zıvalıoğlu, açıklamasını şu sözlerle tamamladı; "Vatanımıza el uzatmaya çalışanın elinin bin parçaya kırıldığı, gözünün ucuyla bakmaya çalışanın gözleri, yuvalarından oyulduğu Türk milletinin ve devletinin yıllarca kanını emen emperyalist güçlerin uşaklığını yapan takiyyecilerin, anasından doğduğuna pişman edildiği, liderimizin üstün feraseti ile Türk milletinin top yekün ayağa kalkarak tıpkı çift başlı Selçuklu Kartalı misali keskin bakışların sahibi bir Türkiye Cumhuriyeti devleti ile tamda senin hayal ettiğin gibi bir düzen ile değişti. Artık okulların bahçelerinde, üniversitelerin kampüslerinde çiçekler açmaya başladı. Düzen tam da senin dediğin gibi değişti Fırat'ım. Ancak halen daha üniversiteli gençlerimizin üzerinden memleketimizi dar boğaza sokmak isteyen bir güruh bu vatanın yarınlarını esir almaya kast etmiştir. Buradan sizlerin de şahitliğinde ifade ediyoruz Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun uğruna şehit düştüğü devletimizin beka davasının en büyük takipçisi bizlerin, kendisinin de dediği gibi 'mücadelemizde 10 kişi kalsak da vazgeçmeyeceğiz. 'Gerekirse memleketimizin istikbali için şehit olmaktan da imtina etmeyeceğiz. Milletimizin yarınlarını çalmak isteyenler ile olan mücadelemiz her koşulda ve her ortamda sürdürmeye devam edecektir. Üniversitelerde öğrenci olmayan marjinal grupların katılımları ile yapılan provokatör eylemlere karşın her daim devletimizin kolluk kuvveti ve milletimizin kahramanı polisimizin yanında olduğumuzu ifade ediyoruz."

Güncelleme Tarihi: 23 Şubat 2021, 11:33

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65