El emeği eserler görücüye çıktı

Meslek Edindirme ve Sanat Kursları tarafından, kursiyerlerin hazırladığı ürünler yılsonu sergisinde katılımcıların beğenisine sunuldu.

El emeği eserler görücüye çıktı

Kapaklı Gazetesi - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi TEMEK ve Çerkezköy Belediyesi işbirliği ile açılan Meslek Edindirme ve Sanat Kurslarının Yılsonu Sergisi, Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen tören ile açıldı.

Serginin açılış törenine Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Siyasi Parti Temsilcileri ve kursiyerler katılım sağladı.

“UZUN ZAMAN SONRA BİR ARAYA GELMENİN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUM”

Törende konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, yaklaşık 1.5 yıllık bir pandemi süreci yaşandığını, bu süreçte kültür ve sanat etkinliklerinin yapılamadığını, beraber olunacak, yüz yüze bakılacak etkinliklerin gerçekleştirilemediğini belirterek, “Uzun zaman sonra bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyorum. Mahalle Evlerimizde düzenlediğimiz çeşitli organizasyonlarda kursiyerlerimiz ve hocalarımız ile, onların ortaya çıkardıkları ürünler ile beraber zaman zaman bir araya geliyorduk. Pandemiden dolayı arayı çok fazla açtık. Ancak arayı çok fazla açtıktan sonra bugün böylesine güzel bir başlangıcı yapıyor olmanın mutluğu içerisindeyim. Tabi ki bu sefer bir farklılık ve değişiklik var. Bugüne kadar böylesine güzel organizasyonları yapacak alan sıkıntısı yaşarken, eksiklik yaşarken bugün Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Kadir Albayrak’ın katkıları ile böylesine güzel bir salonda, Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi’nde sergimizi gerçekleştiriyor olmanın da ayrıca mutluluğunu yaşıyorum.” dedi.

“KURSİYERLERİMİZE SERTİFİKALARINI VERECEĞİZ”

Kursiyerleri tebrik eden Başkan Akay, “Veliköy Mahalle Evimizde Makine Nakışları Kursumuz, Kızılpınar Mahalle Evimizde Basit İğne Teknikleri kursumuz, Bağlık Mahalle Evimizde yine Makine Nakışları kursumuz, Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezimizde Dekoratif Ahşap Süsleme Atölyesi kursiyerlerimizin sertifikalarını vereceğiz.” dedi.

“KURSLARIMIZ DEVAM EDİYOR”

Devam eden kurslar olduğunu hatırlatan Akay, “Resim Sanat Eğitimi Kurslarımız Kara Kalem ve Yağlı Boya Kurslarımız devam ediyor. Gitar, Bağlama, Çocuk Korosu, Ukulele, Türk Sanat Müziği hali hazırda bu salonlarda çalışmalarına devam ediyor. İnşallah Eylül ayından sonra, pandeminin bittiği, daha sık bir araya geleceğimiz Kültür ve Sanat Kurslarımızı daha sağlıklı dönemlerde geçireceğimiz bir sonbahar olmasını arzu ediyoruz. Bağlama Kursları, bateri Kursları, Vurmalı Çalgı Kursları, Çini Kursları açmayı planlıyoruz. Bunun dışında genç kardeşlerimiz ve kendini genç hisseden herkes için bir kayıt stüdyosu oluşturma çalışmalarımız başladı. Okul öncesi çocuklar için org ve müzik başlangıcı, yaratıcı drama, resim ve pedegojik destek eğitim atölyeleri kuracağız. Yani Eylül ayı itibari ile Mahalle Evlerimiz ile beraber Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezimiz inşallah tam kapasite olarak çalışmalarına devam edecek” ifadelerini kullandı.

“EĞİTMENLERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Son olarak tüm katılımcılara teşekkür eden Başkan Akay, şu sözlerle konuşmasını noktaladı: “Bu noktada bugüne kadar bizlere özellikle kursiyerlerimizin eğitimi noktasında destek olan hocalarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Çerkezköy Belediyesi iş birliği ile Çerkezköy Atatürk Kültür Merkezi daha güzel organizasyonlarla, daha kalabalık organizasyonlar ile Çerkezköy’ün kadınlarını bir araya getirecek organizasyonlar ile böylesine güzel emekleri ve sonuçları bir araya getiren emekler ile daha fazla buluşacağımızı ümit ediyorum. Bugüne kadar ki eğitimleri ve emekleri için eğitmenlerimize teşekkür ediyorum. Bizi yalnız bırakmayan kursiyerlerimize teşekkür ediyorum. Mahalle Evlerimizin sorumlularına teşekkür ediyorum. İnşallah Mahalle Evlerimiz daha güçlenecek ve gelişecek. Kadınlarımız daha fazla bir araya gelerek, birlik ve beraberlik duyguları içerisinde Çerkezköy’ün geleceğine hep birlikte daha fazla ışık tutacak projelerde buluşmak dileği ile sevgi ve saygı ile herkesi selamlıyorum.”

“ÇERKEZKÖY’DE 7 YILDA 94 KURS AÇTIK”

Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ın ardından kürsüye gelen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, TEMEK’in açtığı kurslarla ilgili bilgi verdi. Çerkezköy Belediyesi ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi TEMEK’in ortaklaşa düzenlediği kurslara yoğun ilgi olduğunu söyleyen Başkan Albayrak, 2015 yılından bu yana 7 yıllık süreç içerisinde Çerkezköy’de 94 adet kurs açtıklarını ve burada ev hanımlarının ve kursiyerlerin eğitim aldığını belirtti.

“HERKESİN EMEĞİ VAR”

Çerkezköy, Ergene ve Kapaklı’da açılan kültür merkezleri ile bu kursların sayısını arttıracaklarını söyleyen Albayrak, “Bunun 31 tanesini bu sene açıyoruz. Çerkezköy’e kazandırdığımız bu kurslarda hepimizin emeği var. Buranın yapılmasında benim ne kadar katkım varsa sayın Başkanın da o kadar katkısı var. 60 Belediye Meclis Üyelerimiz ve eski Belediye Meclis Üyelerimiz hepsinin katkısı vardır. İlk defa böyle bir kültür sarayında bir sergi açıyoruz. Bundan da son derece mutluyuz. Şu ana kadar Çerkezköy, Kapaklı ve Ergene’de 3 kültür sarayını yaparak oradaki belediye başkanlıklarına verdik. Saray’daki kültür sarayını da 2 ay sonra açacağız. Bütün bu kültür sarayları bizim için değil ama gelecek nesillerimiz için birçok etkinliklerin yapıldığı binalar olarak kalacak. Ama daha önemlisi bu kültür saraylarının hepsinin de adı Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün adı olacak.” dedi.

“PANDEMİ ENGEL OLDU”

Pandemi döneminin kursları etkilediğini söyleyen Başkan Albayrak, “Tabii 2. dönemde tam hizmete başlarken tüm dünyayı etkileyen Covid-19 salgını ile karşılaştık. Birinci 6. ayda bütün yapmak istediklerimizde pandemi engel oldu. İkinci 6 ayda genel pandemi patladı. İnşallah 1 Haziran’dan başlayan normalleşmede adım adım daha iyi normalleşme ile artık maskelerimizi kaldırdığımız, kol kola gediğimiz daha güzel günler bizi bekliyor. Biz de geçen seneki çalışmalarımızı ve bu seneki çalışmalarımızı birleştirerek daha çok çalışacağız. Tabii Çerkezköy’e yenilik ve güzellik katacak Atatürk ve Öztrak Caddesi’ndeki alt ve üst yapı çalışmalarımızı bitirdiğimiz zaman daha iyi olacak. Önümüzde tam yaklaşık 3 yıl var. Bu sürede tüm söz verdiğimiz projelerimizi tamamlayacağız” açıklamasında bulundu.

SERTİFİKALARI VERİLDİ

Açılış konuşmalarının ardından meslek edindirme kurslarını başarı ile bitiren kursiyerlere sertifikaları Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkan Vekili İsa Karadağ, Kızılay Çerkezköy Şube Başkanı Hüseyin Karaca tarafından verildi. Sertifika töreninin ardından kurs eğitmenleri tarafından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay hediyeler takdim edildi.

Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2021, 17:56

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65