Dikkat! Yağmur geliyor

Tekirdağ’da hafta sonu yağışlı havanın etkili olması bekleniyor.

Dikkat! Yağmur geliyor

Kapaklı Gazetesi - Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, hafta sonunda Tekirdağ il genelinde yağışhavanın etkili olacağı duyuruldu.

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü-İstanbul Bölge Tahmin ve Erken Uyarı Merkezi'nden yapılan açıklamada, "Bölgemizin Cuma günü akşam saatlerinden itibaren Orta Akdeniz üzerinden gelecek yeni bir serin ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Genel olarak sağanak şeklinde görülecek yağışların, hafta sonunda bölge genelinde (Edirne, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova) görüleceği bekleniyor.’’ İfadelerine yer verildi.

‘’SICAKLIKLAR 1 İLE 3 DERECE AZALACAK’’

Sıcaklıkların düşeceğini de belirten Meteroloji yetkilileri, ‘’Halen bölgemizde mevsim normallerinin civarı seyreden hava sıcaklıklarının, yağışlı sistemle beraber bölge genelinde 1 ile 3 derece azalacağı tahmin ediliyor. İstanbul'da havanın Cuma günü çok bulutlu olması bekleniyor. Cumartesi ve Pazar günü gün boyu yağışlı geçeceği ve en yüksek hava sıcaklığının 10 derece civarında olacağı tahmin ediliyor." dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2020, 14:25

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65