Deprem konusunda eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri sürüyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi ekipleri; muhtarlar, din görevlileri ve gönüllülere yönelik eğitim gerçekleştirdi.

Deprem konusunda eğitim ve bilinçlendirme faaliyetleri sürüyor

Kapaklı Gazetesi - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanlığı, 2021 Türkiye Afet Eğitim Yılı faaliyetleri kapsamında AFAD İl Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediği etkinlik çerçevesinde, Malkara İlçesi Halk Eğitim Merkezi'nde Deprem simülasyon Tırı ile uygulamalı olarak deprem anında ve sonrasında yapılması gerekenler konusunda bir eğitim gerçekleştirdi. Programda ayrıca ilçe muhtarları, ilçe din görevlileri ve ilçe afet gönüllüklerine yönelik eğitim de düzenlendi.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak depreme hazırlık konusunda titizlikle çalışmalara devam ettiklerini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Tekirdağ 1. Derece deprem bölgesinde. Biz de Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak bu gerçek doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yaşanacak olası bir depremi en az hasarla atlatmak ve deprem sonrasında kriz yönetimini en iyi şekilde tasarlamak için gerekli çalışmalar titizlikle yapılıyor. AFAD İl Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediğimiz program çerçevesinde çalışanlara yönelik eğitimin yanı sıra deprem simülasyon tırı ile de vatandaşlarımıza deprem gerçeğini hatırlatmak ve deprem anında ve sonrasında nasıl davranılması gerektiği konusunda vatandaşlarımızı bilgilendirmeyi ve bilinçlendirmeyi amaçlıyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Şubat 2021, 16:30

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65