Türkiyenin En Büyük Bayan Portalı ataşehir escort Sitesi..

‘’Deprem değil tedbirsizlik öldürür’’

Tekirdağ İl Afet ve İklim Riski Değerlendirme Projesi’nde sona gelindiğini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, ‘’Deprem değil, tedbirsizlik öldürür’’ dedi.

‘’Deprem değil tedbirsizlik öldürür’’

Kapaklı Gazetesi - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Tekirdağ'ın deprem bölgesinde olması gerçeğinden hareketle deprem hazırlıkları konusunda önemli çalışmalara imza atıyor. Bu çalışmalardan biri olan ve Dünya Bankası tarafından yürütülen Tekirdağ İli Afet ve İklim Riski Değerlendirme Projesi'nde sona gelindi.

İNTERNETTEN OTURUM DÜZENLENDİ

Kent ölçeğinde Afet ve İklim Riski değerlendirmelerinin yapılmasında belediyelerin desteklenmesine yönelik teknik destek projesi kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Dünya Bankası, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Aecom ve Green Mühendislik yetkilileri ile internet üzerinden bir oturum gerçekleştirildi.

RİSKLİ BÖLGELER TESPİT EDİLDİ

Söz konusu oturumda Aecom ve Green Mühendislik tarafından bir sunum gerçekleştirilerek projenin geldiği son nokta hakkında bilgilendirme yapıldı. Tekirdağ şehir merkezine yönelik iklim ve afet tehlikelerine dair mevcut durum, kırılganlıklar, kilit risk bulguları, iklim ve afet risk değerlendirilmesinde uygulanan senaryolar, dayanıklı alan yatırımlarına ilişkin öneriler, dayanıklı altyapı yatırımlarına ilişkin öneriler, dayanıklı önceliklendirme eylemleri için öneriler, gerçekleştirilen çalıştaylardan ve uluslararası iyi uygulamalardan türetilen önceliklendirme kriterleri ve kent merkezinin geleceğine yönelik planlanmasını şekillendiren risk değerlendirmelerinde bulunuldu.

‘’CAN VE MAL KAYBINI EN DÜŞÜK SEVİYEYE İNDİRECEĞİZ’’

Tekirdağ'ın deprem kuşağında yer aldığı gerçeğinin hiçbir zaman unutulmaması gerektiğini belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Göreve geldiğimiz günden bu yana Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanlığı bünyesinde kapsamlı çalışmalar yürütüyoruz. Yaptığımız hazırlıklar ile can ve mal kaybını en düşük seviyeye indirmeyi hedefliyoruz. İlgili kurumlar ile işbirliği içerisinde projeler hazırlıyor, hem çocuklarımıza hem de yetişkinlere teorik ve uygulamalı eğitimler veriyoruz. Unutulmamalıdır ki; deprem değil, bilinçsizlik ve tedbirsizlik öldürür." dedi.

Güncelleme Tarihi: 07 Ekim 2020, 16:13

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3