Büyükşehir’den çölyak hastalarına destek

Halk sağlığına büyük önem veren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, çölyak hastalarının yanında olmaya devam ediyor.

Büyükşehir’den çölyak hastalarına destek

Kapaklı Gazetesi - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Gıda Kontrol ve Mezbahalar Şube Müdürlüğü bünyesinde yürütülen çalışma sonucunda 2015 yılından bu yana Tekirdağ’ın 11 ilçesinde çölyak hastalarında glütensiz gıda yardımı yapılıyor.

Bu kapsamda çölyak hastası olduğuna dair sağlık raporu ile Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’ne başvuran vatandaşlara doğrudan veya muhtarlıklar aracılığıyla glütensiz ürünler içeren gıda yardım paketi dağıtılıyor.

6 BİN 644 GIDA PAKETİ DAĞITILDI

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 2015 yılından bu yana 186 çölyak hastası vatandaşa 6 bin 644 paket glütensiz gıda paketi dağıttı. Gıda yardım paketi içerisinde glütensiz un, glütensiz arpa şehriye, glütensiz tel şehriye, glütensiz makarna, glütensiz bisküvi, glütensiz mısır irmiği ve glütensiz tarhana çorbası bulunuyor.

‘’BUNDAN SONRA DA DEVAM EDECEK’’

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, ‘’Sosyal belediyecilik anlayışımızın bir gereği olarak çölyak hastalarının yanında olmaya devam ediyoruz. Çölyak hastalarının glütensiz ürünlerle daha sağlıklı beslenebilmelerine imkân sağlamak amacıyla yaptığımız yardımlar bundan sonra da devam edecek’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2020, 14:40

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65