Büyükşehir dere ıslahı ve ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Süleymanpaşa, Çorlu ve Çerkezköy ilçelerinde başlattığı dere ıslahı ve ilaçlama çalışmalarını büyük oranda tamamladı.

Büyükşehir dere ıslahı ve ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor

Kapaklı Gazetesi - Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından sürdürülen dere ıslahı çalışmaları aralıksız bir şekilde devam ediyor.

Bu kapsamda Süleymanpaşa ilçesi Kumbağ Deresi, Aydınlar Deresi ve Maymun Deresi’nde dere ıslahı çalışmaları tamamlandı. Çerkezköy ilçesinde bulunan Pınarca Deresi de Fen işleri Dairesi Başkanlığı ve DSİ ekiplerince yapılan ortak çalışmayla ıslah edildi. Islah çalışmaları tamamlanan bölgelerde Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından ilaçlama çalışması da yapıldı.

ALTINOVA DERESİ VE KUMLUCA MAHALLESİ’NDE ISLAH ÇALIŞMASI SÜRÜYOR

Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Akarsu Yapıları Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yürütülen dere ıslahı çalışmaları Süleymanpaşa ilçesinde bulunan Altınova Deresi ve Çorlu ilçesinde bulunan Kumluca Mahallesi’nde devam ediyor. Islah çalışmaları tamamlanan derelerde böcek ve sineklere karşı Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından ilaçlama çalışması da gerçekleştirilecek.

“GENİŞ BİR ÇERÇEVEDE HİZMET VERİYORUZ”

Yapılan çalışmalar hakkında açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “İl genelinde vatandaşlarımıza geniş bir çerçevede hizmet veriyoruz. Bu kapsamda 11 ilçemizde de personelimiz sahada faaliyet gösteriyor. Halk sağlığının büyük önem arz ettiği bugünlerde dere ıslahı ve ilaçlama çalışmaları yapıyoruz. Yapılan çalışmaların halkımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2020, 16:13

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3