Büyükşehir Belediyesi dar gelirli vatandaşlara umut oldu

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, yardıma muhtaç insanlara yardım elini uzatıyor.

Büyükşehir Belediyesi dar gelirli vatandaşlara umut oldu

Kapaklı Gazetesi - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri belirlenen ihtiyaç sahibi 2 bin 157 kişiye, 2015-2020 yılları arasında yaklaşık 3,5 milyon TL’nin üzerinde nakdi yardım desteğinde bulunuldu.

Konu hakkında açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, belediyecilik hizmetlerinin sadece yol, su ve ulaşımdan ibaret olmadığını, sosyal belediyecilik alanında da il genelinde vatandaşların her anlamda yanlarında olduklarını belirterek, “Göreve başladığımız günden bu yana sosyal belediyecilik ilkesiyle halkımıza destek olmaya çalışıyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak, kimsesizlerin kimsesi olmak gibi bir idealimiz var. Bu anlayışla dar gelirli vatandaşlarımızın yanında olmaya gayret ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi olarak yoksullukla mücadelemizi sürdüreceğiz” dedi.

40 ENGELLİ BİREYE SANDALYE HEDİYE EDİLDİ

Maddi yardımın yanı sıra birçok konuda vatandaşlara destek olan Büyükşehir Belediyesi, yine aynı süreç içerisinde 40 engelli bireye 31 akülü, 9 da manuel olmak üzere toplam 40 tekerlekli sandalye hediye etti. Yardımlardan faydalanan vatandaşlar memnuniyetlerini ifade ederken, Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2020, 20:56

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3