Başkan Albayrak ve Milletvekili Aygun’dan balıkçı esnafına ziyaret

CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, denizlerdeki av yasağının bitmesi ile birlikte ağlarını denize bırakacak olan Tekirdağlı balıkçıları ziyaret ederek bol ve bereketli bir av sezonu temennisinde bulundular.

Başkan Albayrak ve Milletvekili Aygun’dan balıkçı esnafına ziyaret

Kapaklı Gazetesi - Kumbağ Limanı’nda bulunan balıkçıları ziyaret eden CHP Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, kendileriyle sohbet edip görüş alışverişinde bulundular. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden balıkçı esnafı, Milletvekili Aygun ve Başkan Albayrak’a teşekkür ettiler.

‘’TEKİRDAĞ’IN GELECEĞİNE YÖNELİK PROJELERE İMZA ATTIK’’

Programda balıkçı esnafına hitaben bir konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, ‘’Göreve geldiğimiz günden bu yana Tekirdağ’da çok önemli hizmetleri hayata geçirdik. Altyapıdan üstyapıya, tarımdan eğitime, kültürden turizme kadar birçok farklı alanda, Tekirdağ’ın geleceğine yönelik projelere imza attık. En çok önem verdiğimiz konulardan biri; Tekirdağ’ımızın denizini 50-60 yıl önceki gibi temiz ve berrak hale getirmek oldu. Bu konuda önemli mesafeler kat ettik. 17 Kasım 2017’den itibaren kanalizasyon atıkları biyolojik arıtma tesisimizde arıtılarak denize deşarj ediliyor. Süleymanpaşa Doğu Atık Su İleri Biyolojik Arıtma Tesisimizi de birkaç ay içerisinde faaliyete geçireceğiz. Bu projemiz tamamlandığında Şarköy’den Marmaraereğlisi’ne kadar, denizimize bir damla kanalizasyon atığı gitmeyecek. Yaptığımız hizmetlerle denizimizdeki balık çeşitliliğini arttırdık. Balıkçılık mesleğini icra eden kardeşlerimize bir müjde vermek istiyorum. Günümüz teknolojisine uygun ve modern Su Ürünleri Toptancı Halimizi 15- 20 gün içerisinde açacağız. Tesisimize yakışır, coşkulu bir açılış tertip edeceğiz. Bu tesisimizle birlikte ilgili makamlardan Şaraphane iskelesini talep ettik. Siz balıkçı kardeşlerimiz için orayı modernize edip işlevsel hale getirmek istiyoruz. Orayı kullanımınıza açmak istiyoruz. Umarım talebimize olumlu bir geri dönüş olur. Hepinize bol ve bereketli bir balık avı sezonu diliyorum. Allah sizlere bereketli kazançlar nasip eylesin’’ dedi.

‘’BELEDİYECİLİĞİN EN GÜZEL ÖRNEKLERİNİ SERGİLİYOR’’

Balıkçılara bereketli bir sezon dileklerinde bulunan Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun ise, ‘’Uzun zamandan beri Kadir Başkanımızla istişare halindeyiz. Yakın zamanda Balık Halimizin açılışını gerçekleştireceğiz. Geçtiğimiz günlerde Genel Başkan Yardımcımız Faik Öztrak ile birlikte inceledik Balık Halimizi. Günümüz şartlarına uygun ve modern bir tesis oldu. Balıkçı esnafına hayırlı olmasını diliyorum. Büyükşehir Belediyemiz çok geniş yelpazede Tekirdağ halkına hizmet veriyor. Sosyal demokrat belediyelerimiz, belediyeciliğin en güzel örneklerini sergiliyor. Geçen yıl Kumbağ’da düzenlenen etkinlikle sizleri denizlere uğurlamıştık. `Vira bismillah’ demiştik. Bu sene maalesef salgından dolayı bu etkinliklerimizi düzenleyemedik. İnşallah bir an önce şu virüsten kurtuluruz da eski günlerimize döneriz. Hepinize hayırlı, bol ve bereketli bir sezon diliyorum. Vira bismillah.’’ şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2020, 10:31

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65