Başkan Albayrak: Köy okullarını yeniden açın

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, ‘’Köy okullarını yeniden açın.’’ dedi.

Başkan Albayrak: Köy okullarını yeniden açın

Kapaklı Gazetesi - Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, kapatılan köy okullarının yeniden açılması ile ilgili bir mesaj yayımladı.

Köy okullarının ülkenin eğitim seviyesine ciddi katkısı olduğunu söyleyen Başkan Kadir Albayrak, mesajında şu ifadelere yer verdi: “SESİMİZİ DUYUN KÖY OKULLARINI YENİDEN AÇIN! Köy okulları yeniden açılırsa, bakım-onarım ve malzeme ihtiyaçlarını karşılayacağız. Tekirdağ’ın acilen yeni dersliklere ihtiyacı var. Tekirdağ ilimiz, yurt içi göçü yoğun almasından da dolayı, okullaşma sayısının yetersiz ve sınıf kontenjanlarının doluluğu bakımından ciddi sorunlarla karşı karşıyadır. İşte bu sebeple Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, ilk hizmet döneminde 11 ilçeye 11 okul projesini gerçekleştirip inşa ettiği okulları Tekirdağlı çocuklarımızın eğitimine sunmuştur.

‘’ÇOK DAHA FAZLA DERSLİĞE İHTİYAÇ DUYULMAKTADIR’’

Tekirdağ’ın okul ve derslik sayısında yaşadığı bu sorunlara bir de Covid-19 salgını da eklenmiş ve çok daha fazla dersliğe ihtiyaç duyulmaya başlanmıştır. Maalesef, uzaktan eğitim, yüz yüze eğitim kadar öğrencilerimizi motive edememektedir. Çözüm ise basittir. Okul yapacaksınız, derslik inşa edeceksiniz, gelecek odaklı bir kalkınma arayışı içinde olacaksınız. Biz ne yapabiliriz? Sorusunu da sormak gerekir.

‘’MALZEME VE DONANIM İHTİYACINI KARŞILAMAYA HAZIRIZ’’

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 11 ilçeye 11 okul yaptı. Ama şimdi yeni bir önerimiz var: “KÖY OKULLARI YENİDEN AÇILSIN!”. Söz veriyoruz, Tekirdağ ilimizdeki köy okullarının bakımını, onarımını gerekirse malzeme ve donanım ihtiyacını karşılamaya elimizden geldiği kadar hazırız. Yeter ki evladımız evine en yakın yerde güvenli, huzurlu ve kaliteli bir eğitim alsın. Bu okullara atanacak öğretmenlerle, atanamayan öğretmenimiz de kalmaz. Hem aş hem gelecek yaratalım. Okul, öğrenmenin temel merkezi ve hayatın en önemli durağıdır. Eğitim olmazsa üretim de olmaz. Biz hazırız…”

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2020, 15:02

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 2 ay Önce

Destekli+Yorum!

Gezgin maceracı
Gezgin maceracı - 2 ay Önce

Köy okullarının açılmasına katılıyorum ama şu barınaklardan Sahil yerlerine saldığınız başı boş köpekleri toplasanız diyorum defalarca Tekirdağ büyükşehir Belediyesi'ni aramama rağmen tık yok demekki bilinçli salınıyor o köpekler

SIRADAKİ HABER

banner3