Başkan Albayrak: Halk sağlığı her şeyin başında geliyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, ‘’Büyükşehirlerde Yönetişim ve Sağlık: Covid -19 Deneyimi’’ adlı panele konuşmacı olarak katıldı.

Başkan Albayrak: Halk sağlığı her şeyin başında geliyor

Kapaklı Gazetesi - Birleşmiş Milletler İnsani Yerleşimleri Programı ve Metropolis tarafından 7 Ekim gününün Dünya Büyükşehirler Günü ilan edilmesi dolayısıyla Marmara Belediyeler Birliği ve Argünden Yönetişim Akademisi işbirliğiyle çevrimiçi "Büyükşehirlerde Yönetişim ve Sağlık: Covid -19 Deneyimi" adlı panel düzenlendi.

ALBAYRAK KONUŞMACI OLARAK KATILDI

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen koronavirüs salgını sebebiyle dijital platform üzerinden çevrimiçi olarak yapılan panele, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ile Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı ve Marmara Belediyeler Birliği Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın konuşmacı olarak katıldı.

DENEYİMLERİNİ PAYLAŞTILAR

Panelde, yerel yönetim kurumlarının hizmet ve uygulamaları ele alındı. Koronavirüs salgını süresince belediyelerin rolü ve halk sağlığının korunması amacıyla yapılan faaliyetler de masaya yatırıldı. Programda ayrıca Büyükşehir Belediye Başkanları görevde oldukları zaman boyunca edindikleri deneyimleri birbirleriyle paylaştılar ve hizmet kalitesinin arttırılması amacıyla yapılabilecek çalışmalar hakkında fikir alışverişinde bulundular.

“VERİMLİ GEÇTİ”

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, panel ile ilgili yaptığı açıklamada, "Covid-19 salgını süresince yerel yönetimlerin faaliyetleri hakkında değerlendirmeler yaptığımız panelimiz oldukça verimli geçti. Halk sağlığının korunması amacıyla yerel yönetimlerin üzerine düşen sorumluluklar hakkında değerlendirmeler yaparak tecrübelerimizi paylaştık. Halk sağlığı bizler için her şeyin başında geliyor. Bu verimli etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen Marmara Belediyeler Birliği ve Argünden Yönetişim Akademisi yetkililerine teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2020, 21:04

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3