Bakkal, tekel bayii ve büfelerin çalışma saatleri belirlendi

Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ, pandemi nedeniyle çalışma saatleri kısıtlanan bakkal, büfe ve tekel bayilerinin çalışma saatlerinde değişiklik yapıldığını açıkladı.

Bakkal, tekel bayii ve büfelerin çalışma saatleri belirlendi

Kapaklı Gazetesi - Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ, bölgede faaliyet gösteren tekel bayii, bakkal ve büfelerin çalışma saatlerinin sabah 06.00 ile gece saat 01.00 olarak yeniden düzenlendiğini belirtti.

Bozdağ, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında; ‘’İl Umumi Hıffzıssıhha Kurulu’nun 2 Haziran 2020 tarih ve 50 sayılı kararı ile koronavirüs önlemleri kapsamında yayılma ve bulaşma hızının azalması, vaka artış hızının düşüşe geçmesi sonucunda kontrollü normalleşme sürecine girildiğinden ilimiz genelinde bulunan bakkal, bakkal niteliğinde/büyüklüğünde marketler, büfe, kuruyemiş, tekel bayileri vb. iş yerlerinin çalışma saatlerinin bağlı oldukları meslek odası tarafından belirlenmesi kararı verilmiştir. Bu karara istinaden odamız yönetim kurulunun 2 Haziran 2020 tarih ve 7 sayılı kararı ile bakkal, bakkal niteliğinde/büyüklüğünde marketler, büfe, kuruyemiş, tekel bayileri vb. iş yerlerinin çalışma saatleri sabah saat 06.00, akşam 01.00 olarak belirlenmiştir.’’ İfadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2020, 14:33

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65