Türkiyenin En Büyük Bayan Portalı ataşehir escort Sitesi..

Albayrak: Mestan Özcan yalan rüzgârı estirmeye devam ediyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, AK Parti İl Başkanı Mestan Özcan’ın sosyal medya hesabında yaptığı paylaşıma cevap verdi.

Albayrak: Mestan Özcan yalan rüzgârı estirmeye devam ediyor

Kapaklı Gazetesi - İlçe ziyaretleri kapsamında Saray’a uğrayan AK Parti Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, sosyal medya hesabından ilçenin yollarına ilişkin bir paylaşım gerçekleştirdi. Paylaşıma tepki gösteren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ise, konuyla ilgili bir yazılı basın açıklaması yayımladı.

“SİYASİ ŞOVLARINA BİR YENİSİNİ EKLEMİŞTİR”

Açıklamasında Özcan’ın ‘bozuk yol’ diye fotoğrafını yayınladığı caddede, altyapı çalışmaları olduğunu belirten Başkan Albayrak, ‘’Siyasi rant elde etme hesaplarıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin hizmetlerini kötülemeyi alışkanlık haline getiren Tekirdağ İl Başkanı Sayın Mestan Özcan, yine kendisinden bekleneni yapmış ve siyasi şovlarına bir yenisini daha eklemiştir. Kurumumuz ve bağlı kuruluşumuz TESKİ tarafından altyapısı yenilenen Saray Büyükyoncalı Mahallesi Atatürk Caddesi’nde yoğun yağmur yağışları sonrasında sosyal medya hesabından canlı yayın yapan Sayın Mestan Özcan, yolun bozuk olduğunu öne sürerek Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizin üst yönetimini hedef alan açıklamalar yapmıştır.’’ dedi.

“KALİTELİ VE SAĞLIKLI HİZMET İÇİN ALTYAPI YATIRIMI YAPILDI”

Asbes boruların yenilendiğini söyleyen Başkan Albayrak, “Büyükyoncalı Mahalle merkezinde yer alan Atatürk ve 1 Kasım caddelerinde uzun yıllar önce asbest ve PVC malzeme ile yapılmış altyapı hatlarının kullanım ömrünü doldurması, işlevini yitirmesi ve sağlıklı olmamasından dolayı TESKİ tarafından 2020 yılının ikinci yarısında altyapı yenileme çalışması başlatılmıştır. Vatandaşlarımıza daha kaliteli ve sağlıklı koşullarda hizmet verebilmek adına yaklaşık 4 milyon TL’lik yatırım bedeliyle toplam 7 bin 650 metre içme suyu hattı inşa edilmiş ve ayrıca 4 bin 844 metre kanalizasyon iletim hattının kurulumu yapılmıştır. Öte yandan TREDAŞ tarafından aydınlatma direkleri de dahil olmak üzere toplam 11.400 metrelik elektrik hattı yer altına alınmıştır.” ifadelerini kullandı.

“SAĞLAM ALTYAPI İLE GÜÇLÜ ÜSTYAPININ TEMELİ ATILDI”

Bölgede yapılan altyapı çalışmalarının maliyetinin 1.4 milyon TL olduğunu sözlerine ekleyen Albayrak, “Fen İşleri Dairesi Başkanlığımız tarafından 1.200 metre yağmur suyu hattı yapılmıştır. Şu ana kadar 5 bin metrekare baskı beton kaldırım yapılmış olup, çalışmalar tamamlanınca 6 bin 500 metrekare baskı beton kaldırım yapılmış olacaktır. Kaldırım yapım işinin süresi 01.04.2021 tarihinde bitecek olup, çalışmaların hava şartlarının uygun olması halinde Ocak ayı sonunda biteceği öngörülmektedir. Yapılan bu çalışmaların maliyeti 1 milyon 406 bin 208 TL’dir. Ayrıca altyapısı yenilenen yolların silindirle sıkıştırılmış beton (SSB) ile kaplanmasıyla ilgili ihale süreci tamamlanma aşamasındadır. Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz ve bağlı kuruluşumuz TESKİ’nin Büyükyoncalı Mahallesi Atatürk ve 1 Kasım caddelerindeki altyapı ve üstyapı yatırımlarının toplam maliyeti yaklaşık 5,5 milyon TL’dir. Yapılan çalışmalardan anlaşılacağı üzere popülizme ve gösterişe mahal verilmeden, tamamen halkımızın menfaatleri gözetilerek sağlıklı, kaliteli ve kalıcı altyapı ve üstyapı hizmetlerinin gerçekleştirilmesi esas alınmıştır.” dedi.

“MESTAN ÖZCAN’IN YAPTIĞI SİYASİ KARALAMA VE ETİK DIŞI FIRSATÇILIKTIR”

Başkan Albayrak, Özcan’ın karalama kampanyası başlattığını öne sürerek, “Tüm bu gerçekler ortadayken Mestan Özcan’ın sosyal medya hesapları üzerinden çalışma alanında yayınlar yapması, siyasi karalama ve etik dışı fırsatçılıktan başka bir şey değildir. Geçmişte Saray ilçesinde doğalgaz çalışmaları nedeniyle bozulan yollarda yayınlar yapıp karalama kampanyaları yürüten AKP il yöneticileri, Tekirdağ Büyükşehir Belediyemiz tarafından yol ve kaldırım çalışmaları tamamlanınca doğalgaz yatırımını sahiplenmekte beis görmemişlerdir. Özetle; AKP il yöneticileri çalışmalar esnasında çekilen sıkıntıları Tekirdağ Büyükşehir Belediyemize yüklemekte, hizmetlerin meyveleri alınmaya başlandığında ise kendilerine mal etmektedirler.” İfadelerini kullandı.

“HERKESİN İNANCI VE İBADETİ KENDİNEDİR”

İbadetin siyasete alet edilmemesi gerektiğini söyleyen Albayrak, açıklamasını şu sözlerle noktaladı; “Saray Büyükyoncalı Mahallesi’ne ilk kez gittiği için Büyükşehir Belediyemiz ve bağlı kuruluşumuz TESKİ tarafından bölgede yapılan çalışmalardan bihaber olan Mestan Özcan, sosyal medya hesabında paylaştığı videoda “Buradan Büyükşehir Belediye Başkanımıza sesleniyorum. Bir sabah Büyükyoncalı’da sabah namazı kılsın ve bu yolu şöyle bir gezsin, görsün istiyorum” sözlerini sarf etmiştir. Herkesin inanç ve ibadeti kendinedir. Bu nedenle siyasete alet edilmemelidir. Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizi, şahsımı ve mesai arkadaşlarımı hedef alan haksız ithamlar karşısında yapılacak en iyi şeyin doğru bildiğimiz yolda yürüyerek her şeyin en iyisini hak eden halkımıza her alanda en iyi hizmeti vermek olduğuna olan inancımla, Mestan Özcan’ı halkımızın takdir ve vicdanına havale ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 14 Ocak 2021, 13:51

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65