Kundakta mantar nöbeti

Safaalan Mahallesi'nde bulunan Mavi Göl, bugünlerde mantar toplamak için İstanbul’dan gelen roman vatandaşlara ev sahipliği yapıyor.

Kundakta mantar nöbeti

Kapaklı Gazetesi - Safaalan Mahallesinde bulunan Mavi Göl bugünlerde mantar toplamak için İstanbul’dan gelen roman vatandaşlara ev sahipliği yapıyor.

Istranca Ormanlarında mantarların gün yüzüne çıkmasını bekleyen roman vatandaşlar, Bolet(Porçini) ve Padişah Mantarının para kazandırdığını dile getiriyor. Geçen sene mantar sezonun çok bereketli geçtiğini de hatırlatan roman vatandaşlar, aynı bereketi bu yıl da beklediklerini ifade ediyor.

''EKMEK PARASI İÇİN BURADAYIZ''

Her yıl mantar toplamak için İstanbul’dan Safaalan Mahallesine geldiklerini söyleyen roman vatandaşlar, “Ekmek parası için her yıl bu dönemde buraya geliyoruz. Bu yıl yağmurlar geç yağdığı için mantarlar daha çıkmadı. Umudumuz bu son yağmurlarda. Ekmek parası için buradayız. İnşallah mantar bol olur da, bizlerinde yüzü bir nebze olsun güler” şeklinde konuştu.

KUNDAKTAKİ BEBEĞİ İLE GELDİ

Ormanlık alanın yağmurla birlikte zorlaşan koşulları roman vatandaşları olumsuz etkiliyor. Kundaktaki bebeği ile mantar toplamaya gelen ve derme çatma bir çadırda yaşamaya çalışan bir kadının durumu, roman vatandaşların zorlu yaşam mücadelesini ortaya koyuyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2019, 17:52

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3