Türkiyenin En Büyük Bayan Portalı ataşehir escort Sitesi..

Başkan Albayrak: Engelsiz bir yaşam diliyorum

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Albayrak: Engelsiz bir yaşam diliyorum

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin engelliler için yaptığı çalışmalardan da bahseden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, mesajında şu ifadelere yer verdi;

 ‘’10-16 Mayıs tarihleri arasındaki hafta Birleşmiş Milletlerin kararı doğrultusunda Engelliler Haftası olarak kabul edilmiştir. Engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin sorunlarına dikkat çekilen bu haftada, engelli bireylerimizin ihtiyaç ve sorunlarının giderilmesine yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Engellilik hali sadece engellileri ve ailelerini değil, toplumun tamamını ilgilendiren önemli bir konudur. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Türkiye nüfusunun yüzde 6,6'sını engelliler oluşturmaktadır. Engellilerin aileleri ve yakınları da dâhil edildiğinde, bu oran katbekat artmaktadır. Dolayısıyla engelliler ve ailelerinin yaşadığı sorunların çözümü noktasında gerek devlet kurumları gerek sivil toplum kuruluşları ve gerekse vatandaşların işbirliğiyle her alanda köklü ve kapsamlı çalışmalar yapılmalıdır.

‘’DUYARLILIĞIN ARTMASINI DİLİYORUM’’

Biz de Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak engelli vatandaşlarımızın daha rahat bir yaşam sürdürebilmeleri için her türlü desteği ve yardımı sağlamayı üzerimize düşen bir görev olarak kabul ediyor ve bu alanda çalışmalar yürütüyoruz. Nisan 2014'te göreve geldikten sonra yaptığımız ilk çalışmalardan biri yol ve kaldırımlarımızı, engelli vatandaşlarımızın kullanımına uygun hale getirmek oldu. Şehir içi toplu ulaşımında hizmet veren toplu ulaşım araçlarımız ve durak yerlerimiz, engellilerimizin yararlanabileceği standartlardadır. Engelli hizmet araçlarımızla, engelli vatandaşlarımızın İstanbul ve Edirne'de bulunan hastanelere tedavi amaçlı ulaşımları sağlıyoruz. Ayrıca engelli ve yaşlı vatandaşlarımıza evde bakım hizmeti veriyoruz. Sosyal belediyecilik hizmetlerinin başarılı örneklerini ortaya koyan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, engelli vatandaşlarımıza yönelik hizmetlerimiz artarak devam edecek. 10-16 Mayıs Engelliler Haftası'nın, engelli vatandaşlarımızın sorunlarına yönelik toplumsal farkındalığı ve duyarlılığı arttırmasını diliyor, engellilerimize ve ailelerine sağlıklı, mutlu, huzurlu ve engelsiz bir yaşam diliyorum.’’

Güncelleme Tarihi: 11 Mayıs 2018, 10:12

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3