ÇTSO'nun teknoloji çalışmaları devam ediyor

ÇTSO'nun teknoloji çalışmaları devam ediyor

Geçtiğimiz yıl Çerkezköy TSO ile Ulm TSO arasında imzalanan protokol kapsamında UIm’e giden Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Hakan Gel ile Meclis Üyesi ve aynı zamanda Dış İlişkiler Komisyonu Başkanı Muharrem Yamaç, iki bölge arasındaki yatırımların artması ve teknoloji transferi konusunda çalışmalarına devam ediyor.

TÜRKİYE SUNUMU YAPILDI

Çerkezköy, Çerkezköy TSO Tanıtımı ve Türkiye’de Yatırım-Ticari İlişkiler sunumu ile başlayan ikinci gün programında, Ulm TSO Üyeleri yer alırken, Alman Türk TSO Genel Sekreteri Jan Nother tarafından Türkiye sunumu da yapıldı.

KARŞILIKLI YATIRIM HAKKINDA GÖRÜŞÜLDÜ

Çerkezköy TSO Heyeti daha sonra, Ulm TSO Genel Müdürü Otto Salzle, Ulm TSO Türkiye Yetkinlik Merkezi Başkanı Halil Kükürt ve Jan Nother ile birlikte bölge basının yer aldığı toplantıya katıldı. Toplantıda, Ulm TSO-Çerkezköy işbirliği ile Baden Wuttenberg-Trakya Bölgelerine açılım hedefi, iyi uygulamaların paylaşımı, karşılıklı yatırım ve ticaret yapılması üzerine konuşuldu.

VERİMLİ TEKNOLOJİ ÜRETİMİ HAKKINDA BİLGİ ALDILAR

İkinci gün programının devamında, 15 teknik bölümün yer aldığı bir yüksekokul, Ulm Üniversitesi ve 40 firmanın bulunduğu teknokent gezilirken, ziyaret esnasında sanayi için verimli teknoloji üretimi hakkında yetkililer tarafından Çerkezköy TSO heyetine bilgiler verildi. Ulm TSO’nun teknoloji için ayrı bir bölüm oluşturduğu bilgisini veren yetkililer, KOBİ sanayicilerin ziyaret edilerek üniversite ile ortak çalışmalar için görüşme yapıldığını, 5 yıl önce kurulan bölümün 100 KOBİ’yi ortak çalışmaya yönlendirdiğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2018, 20:24

Adem ÇİL

Gazeteci/Yazar


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3

banner4