Süleymanpaşa Sebze ve Meyve Toptancı Hali açıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Süleymanpaşa Sebze ve Meyve Toptancı Hali'ni hizmete açtı.

Süleymanpaşa Sebze ve Meyve Toptancı Hali açıldı

Kapaklı Gazetesi - Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Süleymanpaşa İlçesi Karadeniz Mahallesi'nde inşa edilen Süleymanpaşa Sebze ve Meyve Toptancı Hali'nin açılış töreni geniş çaplı bir katılımla gerçekleştirildi. Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Hacı Aslan, sebze ve meyve hali ile ilgili teknik bilgileri paylaştı, halin süleymanpaşa ve Tekirdağ'a büyük değer katacağını söyledi.

Tekirdağ'da 40 yıldır yapılamayan Sebze ve Meyve Toptancı Hali'ni hizmete açmanın haklı gururunu yaşadıklarını belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, halkımızın teveccühü ile göreve geldiğimiz ilk gün Tekirdağ'ın kaderini değiştireceğimizi söylemiştik. Bugün burada yine şehrimiz için bir ilk olan Sebze ve Meyve Halini hizmete açıyoruz. Bu hizmet benim eserim değil, bu hizmet 60 üyesi bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi'nin eseri, bu hizmet bizi bu göreve layık gören Tekirdağ halkının eseridir. Çok güçlü bir dönem yaşıyoruz. Başta TBMM Başkanımız Mustafa Şentop olmak üzere Tekirdağ Milletvekillerimiz önemli görevlerde bulunuyorlar. Siyasi görüş farklılığı gözetmeksizin hepimiz Tekirdağ için güç birliği yapmalıyız.’’ dedi.

‘’ÖNEMLİ PROJELERİ HAKLIMIZIN HİZMETİNE SUNACAĞIZ’’

İlerleyen aylarda yeni projelere imza atmak istediğini dile getiren Başkan Albayrak, ‘’Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak bundan sonra da Tekirdağ için çalışmaya devam edeceğiz. 2 adet kapalı Pazar yeri yapacağımızın da müjdesini buradan vermek istiyorum. İlkleri hayata geçiren Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak önümüzdeki süreçte de önemli projeleri halkımızın hizmetine sunacağız. Yakın zamanda su ürünleri toptancı halimizi de hizmete açacağız. Tekirdağ'ın 5 adet vizyonundan belkide en önemlisi olan tarım vizyonu için son derece önemli olan, çiftçilerimiz ve sebze meyve üreticilerimiz için son derece önemli olan Süleymanpaşa Sebze ve Meyve Hali'nin tüm üreticilerimize, çiftçilerimize ve halkımıza hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

KURDELESİ KESİLDİ

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, Tekirdağ Milletvekilleri İlhami Özcan Aygun ve Candan Yüceer, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cengiz Günay ile Esnaf Odaları Birlik Başkanı Sami Kayın da birer konuşma yaparak, Süleymanpaşa Sebze ve Meyve Toptancı Hali'nin hayırlı olması temennisinde bulundular. Konuşmaların ardından protokol üyeleri tarafından kurdele kesilerek Süleymanpaşa Sebze ve Meyve Toptancı Hali'nin açılışı gerçekleştirildi. Başkan Albayrak açılışın ardından Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım ve diğer protokol üyeleri ile birlikte hal binasını gezerek incelemelerde bulundu ve üreticilerle sohbet ederek bereketli bir sezon olması dileğini iletti.

İÇERİSİNDE YOK YOK

Toplam inşaat alanı 29.751 m2 olan Süleymanpaşa Sebve ve Meyve Hali, hal binası, idari bina ve kasa depolama alanı olmak üzere 3 ana bölümden oluşmaktadır. Hal binası, 30 Adet 50 m2 işyeri, sandık deposu ise 30 adet 30 m2'lik boş ambalaj depolama alanından oluşmaktadır. Süleymanpaşa Sebze ve Meyve Toptancı Hali bünyesinde ayrıca ağırlık kontrol ünitesi, zabıta bürosu, ilkyardım merkezi, mescit, abdesthane, mutfak, tuvaletler, kafeterya ve 18 araçlık kamyon-tır otoparkı yer almaktadır.

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2020, 14:21

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3