Hastane sahibine gözaltı kararı

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturması kapsamında, kamu kurum ve kuruluşlarını zarara uğrattıkları gerekçesiyle Süleymanpaşa’da bulunan bir göz hastanesi sahibi ve doktorlar hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Hastane sahibine gözaltı kararı

Kapaklı Gazetesi - Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı’nın soruşturması kapsamında 5 ilde, 27 kişi hakkında gözaltı kararı alındı. Haklarında yakalama kararı çıkarılan şüpheliler arasında bir hastane sahibi ve doktorların da olduğu öğrenildi.

Tekirdağ Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ‘resmi belgede sahtecilik’ ile ‘kamu kurum ve kuruluşlarını zarara uğratmak suretiyle nitelikli dolandırıcılık’ suçlarını işledikleri gerekçesiyle soruşturma başlatıldı. Başsavcılıkça Tekirdağ merkezli yürütülen soruşturma kapsamında İstanbul, Bursa, Sakarya ve Kütahya’da 27 kişi hakkında yakalama kararı çıkarıldı. Kararın ardından Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekiplerinin, Süleymanpaşa’da faaliyet gösteren özel göz hastanesi üzerinden gerçekleştirildiği iddia edilen olayda, aralarında hastane sahipleri, doktorlar, hemşireler ve sağlık çalışanlarının da bulunduğu 27 şüpheli ile ilgili gözaltı işlemi başlattığı öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2020, 18:16

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 5 ay Önce

Oha

SIRADAKİ HABER

banner3