Türkiyenin En Büyük Bayan Portalı ataşehir escort Sitesi..

Yücel: Yüceer Atatürk’ün çizgisinden uzaklaşmış

MHP Tekirdağ İl Başkanı İlker Yücel, CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer’in sosyal medya paylaşımına tepki gösterdi.

Yücel: Yüceer Atatürk’ün çizgisinden uzaklaşmış

Kapaklı Gazetesi - HDP'li Kars Belediye Başkanı Ayhan Bilgen’in tutuklanmasına tepki gösteren Candan Yüceer, konuyla ilgili sosyal medya hesabında bir paylaşım gerçekleştirdi. Yüceer’in bu paylaşımı MHP’den tepki gördü.

Konuyla ilgili bir basın açıklaması yayımlayan MHP Tekirdağ İl Başkanı İlker Yücel, ‘’Geçtiğimiz günlerde yapılan operasyonlarda 6-7 Ekim 2014 tarihinde gerçekleşen Kobani Olayları ile irtibatlı tutuklamalar yapıldı. Emirleri Kandilden alan ve terör örgütünün siyasi uzantısı olan mazbatalı teröristler ile Kars’ın HDP’li belediye başkanı tutuklandı.’’ dedi.

‘’MAZBATALI TERÖRİSTLERİN YERİNE KAYYUM ATAMALARI DEVAM EDECEK’’

6-7 Ekim olayları ve 15 Temmuz hain darbe girişimini hatırlatan Yücel, ‘’6-7 Ekim olaylarında İşidi bahane ederek ülkemizde iç karışıklığa neden olmak isteyen örgüt mensupları çeşitli gösteriler ve saldırılar düzenlemişlerdir. Yaşanan olaylarda 35 şehrimizde planlı bir isyan kalkışması olmuş gösteriler ve yürüyüşler düzenlenmiş, binalar ateşe verilmiş ve devlet kurumları yağmalanmıştır. Mazbata sahibi bölücülerde onlara destek olmaya çalışmışlardır. 2 polisimiz şehit olmuş, 31 kişi hayatını kaybetmiş, 221 vatandaşımız ve 139 polisimiz yaralanmıştır. Emirleri Kandil Dağından alan terör destekçileri o günlerde isyan kalkışması yapanlardan kahramanca söz etmişlerdir.

Cumhur İttifakının kurulmasıyla gücüne güç katan devletimiz; Fetö ve diğer terör örgütleri ile mücadelesinin sürdüğü bu günlerde 6-7 Ekim olaylarına karışanlara yapmış olduğu operasyonlar ve tutuklamalara mazbatalı teröristlerin yerlerine kayyum atamaları ile devam etmektedir.’’ İfadelerini kullandı.

‘’ATATÜRK’ÜN ÇİZGİSİNDEN UZAKLAŞMIŞ’’

CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer’in yaptığı paylaşımı kınayan Yücel, ‘’Bu operasyonlar, tutuklamalar ve kayyum atamaları teröristleri üzdüğü kadar; destekçilerini, emir erlerini ve ittifak ortaklarını da üzmüştür. Geçmişte cezaevlerinde yasadışı sol terör örgütü militanlarını ziyaretleri ile ünlü olan, milletin sözde vekili Candan Yüceer hanımefendide bu üzüntüsünü sosyal medya paylaşımları ile dile getirmiştir. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN çizgisinden uzaklaşmış, ne milliyetçilik, ne devletçilik, ne cumhuriyetçilik ne de halkçılık ile bir bağı kalmamış olan CHP’nin vekili hanımefendinin görüşleri CHP’nin ve ittifak ortaklarının nasıl bir tutum ve davranış ile faaliyet gösterdiklerinin belirtisidir.

6-7 Ekim olaylarında şehit ve gazi olan güvenlik güçlerimiz için bu kadar üzülmeyen ve tepki göstermeyenler sıra terörist ve terör destekçilerine gelince vakit kaybetmeden görüşlerini ortaya koymuşlardır. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ÜN ölümsüz eseri Nutuk’tan tarihe ve geleceğe ışık tutan şu öğüdünü bir kez daha hatırlatmak isteriz; “Efendiler, sırası gelmişken aziz milletime şunu tavsiye ederim ki, bağrında yetiştirerek başının üstüne kadar çıkaracağı adamların kanında ki, vicdanında ki öz cevheri çok iyi tahlil etmek dikkatinden biran geri kalmasın’’

Vekili olduğu milletin bağrında 57. Alayın ve binlerce şehidin ateşinin olduğunu unutanlar “bahane ettikleri sandıkta” milletin tokadı ile kendilerine geleceklerdir.’’ Diyerek açıklamasını noktaladı.

Güncelleme Tarihi: 06 Ekim 2020, 14:54

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şahika Çalışan Cetin
Şahika Çalışan Cetin - 2 ay Önce

Mecliste TC kaldirildiginda sesiniz çıkmadı..

SIRADAKİ HABER

banner3