Saadetliler Kudüs için Yenikapı’ya gitti

Saadet Partisi’nin İstanbul Yenikapı miting alanında 60 STK'nın da desteklediği ‘Büyük Kudüs Mitingi’ne, Saadet Partisi Kapaklı İlçe Teşkilatı da katılım sağlandı.

Saadetliler Kudüs için Yenikapı’ya gitti

Kapaklı Gazetesi - Saadet Partisi’nin düzenlediği ‘Büyük Kudüs Mitingi’ne, Kapaklı’dan da katılım yoğun oldu.

Saadet Partisi Kapaklı İlçe Teşkilatı’nın da katıldığı miting için 9 Şubat Pazar günü saat 14.00’da Eski Belediye Meydanı’ndan otobüs kaldırıldı. Mitinge Saadet Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Hasan Karakoç ve yönetiminin yanı sıra, çok sayıda partili katılım sağladı. Mitingle ilgili açıklama yapan Saadet Partisi Kapaklı İlçe Başkanı Hasan Karakoç, ‘’ Kapaklı'dan büyük bir aşka ve heyecanla Yenikapı’ya koştuk. Filistin’den gelen misafirlerin de kürsüye çıktığı mitinge 60 STK destek verdi. Mitinge başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Errdoğan olmak üzere tüm siyasi parti liderleri davet edildi. Davete icabet eden siyasiler, CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, DP Genel Başkanı Gültekin Uysal, Hüdapar Genel Başkanı İshak Sağlam, İstanbul BB Başkanı Ekrem Imamoğlu kürsüden selamlama konuşması yaptı.’’ dedi.

‘’İSRAİL VE ABD TELİN EDİLDİ’’

Kudüs mücadelesinde siyasetin ikinci planda olduğunu ifade eden Karakoç, ‘’İslam ümmetinin ve Kudüs sevdalılarının kalbi dün İstanbul’da attı. Saadet Partisi’nin “Siyasi tartışmaları bırakıp Kudüs’ün özgürlüğünde birleşelim” mesajına karşılık veren yüz binlerce Kudüs sevdalısı, Türkiye’nin dört bir yanından Yenikapı’ya akın etti. 60 sivil toplum kuruluşu ve çok sayıda siyasi parti temsilcisinin katıldığı Büyük Kudüs Mitingi’nde terör devleti İsrail ve hamisi ABD telin edildi, sözde yüzyılın anlaşmasının hükümsüz olduğu haykırıldı.’’ Şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 10 Şubat 2020, 17:47

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3