Nişancı: Asgari ücret net 3 bin 300 TL olmalı

Gelecek Partisi Tekirdağ İl Başkanı Recep Nişancı, asgari ücretin net 3 bin 300 TL olması gerektiğini söyledi.

Nişancı: Asgari ücret net 3 bin 300 TL olmalı

Kapaklı Gazetesi - Pandemi sürecinin tüm dünyada ciddi ekonomik sonuçlara yol açtığının altını çizen Gelecek Partisi Tekirdağ İl Başkanı Recep Nişancı, asgari ücretin net 3 bin 300 TL olması gerektiğini söyledi. Kazancın bir numaralı adresi bahis severleri bekliyor.

Gerçekleştirdiği yazılı açıklamada önerilerde bulunan Gelecek Partisi Tekirdağ İl Başkanı Recep Nişancı, ‘’Gelecek Partisi olarak daha salgının başında, esnafımız için hazırladığımız önerilerimizi güncelleyerek tekrar hatırlatıyoruz; Esnafın kira, elektrik, su, doğalgaz gibi genel giderlerinin yarısı salgın süresi sonuna kadar devlet tarafından üstlenilmeli, yarısı için de 1 yıl ödemesiz ve faizsiz kredi desteği sağlanmalıdır. Geliri olmayan işletmelerin tüm vergi ve sigorta yükümlülükleri salgın sürecinin bitimine kadar durdurulmalıdır. Tüm işletmeler için kira stopajları salgın dönemi boyunca kaldırılmalıdır. 17/04/2020 tarihinden sonra işe girmiş̧ ve/veya ücretsiz izne gönderilmiş̧ çalışanların da 7244 sayılı kanun kapsamına alınarak Nakdi Ücret Desteğinden faydalanması sağlanmalıdır. Salgın süreci kapsamında SGK prim ödemesi tahakkuk ettirilmemiş̧ çalışanlar için emekliliğine ilişkin sigorta priminin devlet desteğine alınması ile emeklilikte gün kaybının önüne geçilmelidir.’’ dedi.

‘’MALİYE E-HACİZ İŞLEMİNİ 1 YIL BOYUNCA UYGULAMAMALIDIR’’

Haciz işlemlerine bir süre ara verilmesi gerektiğini belirten Nişancı, ‘’Aynı şekilde işverenler için de salgın sürecindeki BAĞ-KUR primleri hibe destek kapsamına alınmalıdır. Vatandaşlarımızın 7256 sayılı yasa kapsamına giren borçlarının ödeme başlangıç̧ tarihleri 1 yıl ertelenmeli ve 60 eşit taksite bölünerek ödeme kolaylığı sağlanmalıdır. Maliye e-haciz işlemini 1 yıl boyunca uygulamamalıdır. 6183 sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun kapsamındaki alacaklara ilişkin icra takipleri de durdurulmalıdır.’’ İfadelerini kullandı.

‘’ASGARİ ÜCRET 3 BİN 300 TL OLMALIDIR’’

Asgari ücret görüşmeleriyle ilgili de açıklama yapan İl Başkanı Nişancı; ‘’Gelecek Partisi olarak; İlk günden bu yana ekonomide aşılamayacak hiçbir sorun olduğunu düşünmüyoruz. Ancak sorunları çözmek için liyakate, ciddiyete ve ahlaka ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. Sorunları çözmek için öncelikle tam demokratik bir hukuk devletine ihtiyaç olduğunu düşünüyoruz. İktidar liyakati, ciddiyeti ve kendilerini bağlayan kuralları sevmiyor. Biz yaptığınız ettiğiniz şeylerden sizin adınıza utanmaktan usandık ama siz yanlışta ısrardan bıkmadınız, milletimiz adına bu zor günlerde doğrudan Sayın Cumhurbaşkanına bir kez daha sesleniyorum; asgari ücreti, vergilerini de tekrar düzenledikten sonra net olarak 3 bin 300 TL’ye muhakkak çıkarınız. Sağa sola, yandaş müteahhide, israf yatırımlarına, çarçur ettiğiniz kaynaklarımıza dağıttığınız rakamlara göre 3 bin 300 TL devede kulaktır.2021 senesinde ümidimiz; milyonlarca asgari ücretlerinin 3,300 TL net ücret ile girmesi ve vergi yükünden kurtulması, kaderine terk edilmiş Esnafımızın ise en azından şu salgın süreci sonlanana kadar nefes alabilmesidir.’’ Şeklinde konuştu.

‘’BUGÜN DEĞİLSE NE ZAMAN?’’

Asgari ücretli vatandaşların haklarını sonuna kadar savunacaklarını belirten Gelecek Partisi Tekirdağ İl başkanı Recep Nişancı; ‘’Asgari ücretle onurlu bir şekilde hayat sürdürmeye çalışan değerli vatandaşlarım, esnaf kardeşlerim, bilin ki, herkes sizleri unutsa dahi biz asla sizleri unutmayacak ve sizlerin haklarını sonuna kadar savunmaya devam edeceğiz. Bu ümit ve kararlılıkla hepinizi saygıyla selamlıyorum.’’ diyerek sözlerini noktaladı.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2020, 10:40

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65