MHP İlçe Başkanı Bütün, Alparslan Türkeş’i andı

MHP Kapaklı İlçe Başkanı Çağlar Bütün, MHP’nin Kurucu Lideri Alparslan Türkeş’in ölüm yıl dönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayımladı.

MHP İlçe Başkanı Bütün, Alparslan Türkeş’i andı

Kapaklı Gazetesi - Türk Siyasetinin önemli şahsiyetlerinden olan Alparslan Türkeş’in 23. Ölüm yıl dönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayımlayan MHP Kapaklı İlçe Başkanı Çağlar Bütün, ‘’ Alparslan Türkeş, bütün hayatını Türk milletinin mutluluğu, esenliği ve aydınlık yarınları için çalışarak geçirmiştir. ‘’ dedi.

Türkeş’in sadece siyasi bir karakter olmadığını, aynı zamanda Türk toplum yapısına ve milliyetçilik ruhuna da hizmet eden bir lider olduğunu vurgulayan Bütün, mesajında şu ifadelere yer verdi; ‘’Milyonlarca Müslüman Türk’ün gönlüne Türklük sevgisi aşılayan merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i 23. ölüm yıl dönümünde rahmet ve minnetle yâd ediyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ardından milli devlet yapısının ve milli kimliğin geniş kitleler tarafından benimsenmesinde ve yüceltilmesinde tarihi bir rol oynamıştır. Kelimenin tam anlamıyla ikinci nesil gerçek bir Kuvayı Milliye önderi olan Alparslan Türkeş, bütün hayatını Türk milletinin mutluluğu, esenliği ve aydınlık yarınları için çalışarak geçirmiştir.

‘’MHP TÜRKEŞ’İN MİSYONUNU SÜRDÜRÜYOR’’

Alparslan Türkeş, Türk gençliğine milli ve manevi değerleri aşılayarak, Müslüman Türk kimliği özelliklerine sahip, ülkesi ve devleti için hizmet aşkıyla dolu ülkücü nesiller yetiştirmiştir. Başbuğ Türkeş’in en büyük eserlerinden birisi olan idealist ülkücü gençlik, Türk milletinin geleceğinin teminatı olarak her daim nöbetine devam etmektedir. Başbuğ Türkeş’in en önemli mirası ise Türk milletini çağlar üzerinden sıçratarak medeniyet yarışında ön saflara geçirecek aksiyonun siyasi organizasyonu olarak kurulan Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Büyük davalar gibi büyük liderlerin de ölümsüz olduğu gerçeğinden hareketle Başbuğ Alparslan Türkeş’in ve onun misyonunu sürdüren Milliyetçi Hareket Partisi’nin her daim ülkücü Türk gençliği tarafından yaşatılacağından hiçbir şüphemiz yoktur.

‘’MEKANI CENNET OLSUN’’

Hakka yürüdüğü andan itibaren Başbuğ Türkeş’in rahle-i tedrisinden geçmiş birisi olarak mevcut liderimiz Sayın Devlet Bahçeli, devletin milleti ve ülkesiyle bölünmez bütünlüğü ilkesine bağlı olarak onun bıraktığı kurumlarda hizmetine devam etmektedir. Hem Ülkü Ocakları ve hem de onun oluşturduğu siyasi organizasyonumuz Milliyetçi Hareket Partisi’nde Türk milletine hizmet eden biri olarak, Alparslan Türkeş’in misyonu ve çizgisinin rehberliğinde kutlu yürüyüşümüzü sürdürmeyi bir şeref addediyoruz. Uzun ve çetin yolumuzda her türlü menfaati, tehditleri ve engelleri elinin tersiyle iterek Türkeş’in izinde kutlu davamızın yolunda eğilmeden bükülmeden yürümeyi başaranlara selam olsun. Hizmetleriyle büyük Türk milletinin ve bütün Türk dünyasının gönlünde eşsiz bir yer edinen Başbuğ Alparslan Türkeş’i bir kez daha Rahmetle anıyor, aziz hatırası önünde saygıyla eğiliyoruz. Mekânı Cennet, aziz ruhu şad olsun.’’ İfadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2020, 18:35

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner65