MHP İl Başkanı Yücel’den Karaevli’ye tepki

Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı İlker Yücel, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Münür Karaevli’ye tepki gösterdi.

MHP İl Başkanı Yücel’den Karaevli’ye tepki

Kapaklı Gazetesi - Tekirdağ Büyükşehir Belediye Meclisi Temmuz ayı olağan meclis toplantısının birinci oturumunda otogar ihalesini alan müteahhit ile ilgili ‘Partili müteahhit’ kavramını kullanan Belediye Başkan Vekili Münür Karaevli’ye, bir tepki de MHP Tekirdağ İl Başkanlığından geldi.

Karaevli’nin söyleminin yanlış olduğunu savunan MHP Tekirdağ İl Başkanı İlker Yücel, ‘’08/07/2020 tarihinde büyükşehir belediye başkanlığı tarafından yapılan meclis toplantısında; ''Büyükşehir belediyesinin ihale ettiği, denetim ve sorumluluğunda ki yatırımların yarım kalması ile ilgili'' soruya fikri ve zikriyle örtüşen ''partili müteahhit'' kavramını kullanarak sözde savunma yapmaya çalışan zatı muhterem bilmelidir ki Milliyetçi Hareket Partisi mensuplarının ''partili müteahhit, partili patron, partili memur veya partili işçisi'' yoktur. Dava arkadaşları vardır. Denetim ve sorumluluğu büyükşehir belediyesine ait yatırımların yapılmamasını siyasi polemiğe dökmeye çalışanlar hâd ve hudutlarını aşmak yerine sorumluluklarındaki işleri takip etmeleri gerekmektedir.’’ İfadelerini kullandı.

‘’BECERİKSİZLİKLERİNİ SİYASİ POLEMİKLERLE ÖRTEMEZLER’’

Siyasi polemiklerde bu tarz söylemlerin kullanılmaması gerektiğini söyleyen İl Başkanı Yücel, ‘’Bilinç altında bulunan "partili müteahhit ve ortaklık " kelimelerini telaffuz edenler; Yüce Türk Milletinin gözleri önünde kurulan Cumhur ittifakını; Kapalı kapılar ardında, milletvekili transferiyle meclise soktukları ufak ve diğer gizli ortaklarıyla kurdukları zillet ittifakı ile karıştırmasınlar. 1 milyon nüfusu aşan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesini yönetemeyenler beceriksizliklerinin üzerini siyasi polemiklerle örtemezler. Söylediklerinin ve yapamadıklarının hesabını günü geldiğinde sandıkta aziz milletimize vereceklerdir.’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2020, 17:42

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3