Kaplan: 15 Temmuz geçti, açılış falan yok

Kapaklı Hükümet Konağının açılış tarihi ile ilgili açıklama yapan İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya verdiği soru önergesini hatırlattı.

Kaplan: 15 Temmuz geçti, açılış falan yok

Kapaklı Gazetesi - İYİ Parti Kapaklı İlçe Başkanlığının üye standını ziyaret eden İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, Kapaklı gündemi ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Kapaklı Hükümet Konağı ile ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya verdiği soru önergesini hatırlatan Kaplan, ‘’15 Temmuz geçti, açılış falan yok’’ dedi.

İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, İYİ Parti Tekirdağ İl Başkanı Sertaç Alkaya ile birlikte Kapaklı’ya ziyaret gerçekleştirdi. İYİ Parti Kapaklı İlçe Başkanlığının semt pazarı önünde kurduğu üye standını ziyaret eden Milletvekili Kaplan, üyelerle istişare ederek sorunlarını dinledi. İYİ Parti Kapaklı İlçe Başkanı Yusuf Çetin’den üye kayıtları ile ilgili bilgiler alan Kaplan, ardından basın mensupları ile birlikte gündemi değerlendirdi.

‘’BİR DAHA BİZİ YANILTACAK MISINIZ?’’

Kapaklı Hükümet Konağı ile ilgili konuşan Milletvekili Kaplan, ‘’Kaymakamlık binası Kapaklı’nın en büyük ihtiyaçlarından. Konuyla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya soru önergesi verdim ve bize verdikleri cevapta kesin 15 Temmuz’da orada personelin hizmet vereceği söylenmişti. 15 Temmuz geçti, açılış falan yok. Resmi yazısı var, daha ne diyelim? Bir daha sorarız ve bu kez ‘Sayın Bakanım 15 Temmuz’da açılacağını söylediğiniz kaymakamlık binamız açılmadı. Acaba ne zaman açılacak. Bir daha bizi yanıltacak mısınız?’ diye sorarız. ‘’ dedi.

‘’HASTA GARANTİLİ HASTANE YAPMAMAYI TAAHHÜT EDECEKLER Mİ?’’

Kaplan, açıklamasını şu sözlerle sürdürdü; ‘’Önceki gün Meclis Başkanımız Şentop, 110 yataklı devlet hastanesi için protokolün imzalandığını söyledi. Bunun tamamen finansesini Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi karşılıyor. Yarın öbürgün şehir hastaneleri gibi hasta garantili hastane yapmamayı taahhüt edecekler mi? Mesela Süleymanpaşa’da yaptıkları hastane, hasta garantili. Bunlar acaba normal devlet hastanesi mi olacak?’’

‘’HÜKÜMET VATANDAŞTAN GİZLİYOR’’

Pandemi sürecine dair de açıklamalarda bulunan Milletvekili Enez Kaplan, hasta sayısının arttığına dikkat çekti. Hükümetin illerdeki hasta sayılarını sır gibi sakladığını belirten Kaplan, ‘’Koronavirüs ile ilgili resmi yazı geldi. Sağlık Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının genelgeleri doğrultusunda dışarıya bilgi veremeyiz dediler. Bir sefere mahsus Kırklareli’nde açıklandı ve bir daha verilmedi. Şu anda hiçbir milletvekili bilgi alamıyor. Ben Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin katip üyesi olarak sordum ancak sadece TBMM Başkanlığının emri ile verebileceklerini söylediler. Maalesef ülkemiz genelinde virüs ciddi yayılma safhasında ve hükümet bunu vatandaştan gizliyor. Genel Başkan Yardımcımız geçenlerde basın açıklaması yaptı. Kayseri’de 28 kişi vefat varken, Türkiye genelinde 21 kişi vefat etti diye belirtmişler dedi. Bir ildeki sayı, Türkiye genelindeki sayıdan nasıl fazla olabiliyor? Yalanlama veya cevap da gelmedi. Vaka sayıları birbirini tutmuyor. Tüm hastanelerde yataklar dolu.’’ İfadelerini kullandı.

‘’ONLARIN AÇILIŞLARINDA PANDEMİ YOK’’

Pandemi nedeniyle kısıtlı katılımla gerçekleştirilen 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına değinen Kaplan, ‘’30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamalarına pandemiden dolayı kısıtlama getirildi. Ancak Süleymanpaşa Belediyesinin yapacağı liman açılışına herhangi bir yasak gelmedi. Ciddi bir kalabalık vardı fakat pandemi diye bir şey söz konusu değildi. Onların açılışlarında pandemi yok da milli bayramlarda mı pandemi olmuş?’’ dedi.

‘’DOĞAL GAZ 8. SEFER AÇIKLANIYOR’’

İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan, ülke gündemine dair de açıklama yaptı. Karadeniz açıklarında bulunan doğal gaz rezervi ile ilgili konuşan Kaplan, ‘’Doğal gaz 8. Sefer açıklanıyor. Hükümet, sıkıştığı her an bir yerlerde kaynak bulduğunu söylüyor. Kapaklı’da da doğal gaz bulunduğunu söylediler. Her seçim öncesi gündem değişmesi için ya petrol buluyoruz, ya da doğal gaz buluyoruz. Bu bulunan gazlar nerede? Ben daha önce Enerji Komisyonu’ndaydım fakat bulunan hiçbir gazın şebekeye verildiğine şahit olmadım. Zonguldak açıklarındaki gazı dördüncü buluşumuz. ‘’ dedi.

‘’ÜYE SAYISI AÇISINDAN 4. PARTİYİZ’’

Üye kayıt sürecinin devam ettiğini söyleyen Kaplan, ‘’Vatandaşın partiye bakış açısı çok güzel ve üye sayımızda ciddi artış var. Ülke genelinde üye sayısı olarak 4. Partiyiz. 50 Yıllık bir Milliyetçi Hareket Partisi’ni yakalamak üzereyiz. Bu kampanyalarla üye sayımızı daha da arttırmayı hedefliyoruz. Şu anda 81 ilde üye kaydı kampanyası yaptık. Ayrıca genel başkanımız da hafta içinde ilçeleri geziyor. Mesela geçen hafta İç Anadolu bölgesindeydik, bu hafta İstanbul’daydık.’’ sözlerini kaydetti.

‘’VATANDAŞ ‘AÇIZ’ DİYOR’’

İşsizlik ve geçim sıkıntısının günden günde arttığına değinen Enez Kaplan, şunları söyledi; ‘’Vatandaşın bize iletilen en büyük sorunu işsizlik. İnsanlar ‘açız, geçinemiyoruz’ diyorlar. Ben geçenlerde Güneydoğu’da 5 il gezdim. Hepsinde insanlar aynı sorunu söylüyor. Benim Ankara’da meclisteki odamda başvuru CV’si 10 bin kişiyi geçti. İşsizliğin en düşük olduğu bölgemizde bile rakamlar bu. Siz memnun musunuz? Vatandaşa sorun; kim memnun?’’

‘’3 TEKİRDAĞ MİLLETVEKİLİNİN TEKİRDAĞ’DA EVİ YOK’’

Kaplan, konuşmasını şu sözlerle sürdürdü; ‘’Tekirdağ’da siyasete bakış açımızı değiştirmeliyiz. Meclis Başkanımız buralı fakat hiçbir faydasını görmedik. Yine CHP’nin iki numarası da Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak ancak buralara uğramıyorlar. Bu isimlerle Tekirdağ’ın vizyonunun şimdiye değişmesi lazımdı. Bu acı bir gerçek ama Tekirdağ milletvekillerinin 3’ü Tekirdağ’da ikamet etmiyor. Bir milletvekilinin, ilinde evi olacak; otelde kalmayacak. Evi yoksa buranın milletvekili olmasın.’’

‘’VATANDAŞ BİR İMZA İÇİN TEKİRDAĞ’A GİTMEK ZORUNDA’’

Son olarak Kapaklı’nın tam bir ilçe olamadığını söyleyen Kaplan, ‘’Kapaklı tam bir ilçe olamadı, Ergene’de aynı şekilde. Burada Şoförler Odası yok, Esnaflar Odası yok ve insanlar hala dışarıya bağımlı. Aslında Büyükşehir yasası ile ilçe olan bu yerlere oda da gelmesi lazım. Vatandaş bir imza için Tekirdağ’a gitmek zorunda.’’ diyerek açıklamasını noktaladı.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2020, 11:22

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3