İYİ Parti kuyruk çilesine tepkisiz kalmadı

İYİ Parti Kapaklı İlçe Başkanı Yusuf Çetin, Çerkezköy ve Kapaklı Devlet Hastanelerindeki sağlık hizmetlerinin yetersizliğine değinerek yetkilileri göreve çağırdı.

İYİ Parti kuyruk çilesine tepkisiz kalmadı

Kapaklı Gazetesi - İYİ Parti Kapaklı İlçe Başkanı Yusuf Çetin, Çerkezköy ve Kapaklı Devlet Hastanelerindeki sağlık hizmetlerinin yetersizliğine değinerek yetkilileri göreve çağırdı.

Geçtiğimiz günlerde gazetemizde yayınlanan ‘Vatandaşın kuyruk çilesi bitmiyor’’ ve ‘’Devlet Hastaneleri S.O.S. veriyor’’ başlıklı haberlerin ardından İYİ Parti Kapaklı İlçe Başkanlığı harekete geçti. Çerkezköy ve Kapaklı Devlet hastanelerinde yaşanan sıra çilesiyle ilgili bir basın açıklaması yayımlayan İYİ Parti Kapaklı İlçe Başkanı Yusuf Çetin, parti olarak konunun takipçisi olduklarını dile getirdi.

‘’VERİLEN SAĞLIK HİZMETİ YETERSİZ’’

Vatandaşalrın acil oalrak çözüm beklediğini kaydeden İYİ Parti Kapaklı İlçe Başkanı Çetin, ‘’Bütçe Görüşmeleri sırasında bölgemizdeki sağlık sorunlarının dile getirilmesi taleplerimiz, İYİ Parti Tekirdağ Milletvekili Enez Kaplan tarafından TBMM'de meclis kürsüsünden devlet hastanelerimizin sorunları dile getirilmiş ve en kısa sürede çözüm beklendiği bildirilmiştir. Her geçen gün ilçemizde yaşayan vatandaşlarımızdan bizlere iletilen sorunların en başında, bölgemizdeki devlet hastanelerinin verdiği yetersiz sağlık hizmetleri gelmektedir.’’ ifadelerini kullandı.

‘’VATANDAŞ ÖZEL HASTANEYE MECBUR KALIYOR’’

İki ilçede toplam 300 bini aşan bir nüfus olduğunu hatırlatan Çetin, ‘’Her geçen gün Türkiye ortalamasının üstünde nüfusu artan Kapaklı ve Çerkezköy ilçelerimizin nüfusu, faaliyet gösteren fabrikalar nedeniyle ilçelerimiz dışından gelen çalışanlarıyla birlikte 300 bini geçmiştir. Bölgemizdeki Devlet hastaneleri, 300 bini geçen ve her geçen gün artan nüfusa yeterli olmadığı, vatandaşlarımızdan gelen şikâyetler ve yerel-görsel basında yapılan haberlerle bariz bir şekilde kendini göstermektedir. Devlet hastanelerinde zamanında yeterli sağlık hizmetini alamayan vatandaşlarımız mecburen özel hastanelere gitmek zorunda kalmaktadır.’’ Dedi.

‘’ANCAK 10-15 GÜN SONRASINA SIRA ALINABİLİYOR’’

Yusuf Çetin, ‘’İlçemizde bulunan Kapaklı Devlet hastanesi ve ilçemize en yakın bulunan devlet hastanesi olan Çerkezköy Devlet Hastanesi'nde Acil bölümlerinde bile tedavi olmak için saatlerce sırada beklendiği bilinen bir gerçektir. Vatandaşların hastane kapılarında sırada beklemeden, istediği gün ve saatte, kendi hekimini bile seçerek muayene olabilmesi amacıyla faaliyete geçirilen T.C Sağlık Bakanlığı Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) ve Alo 182 randevu sistemi bile bölgemizdeki hastanelerde bölümlere göre randevu tarihi verememekte veya ortalama 10 – 15 gün sonrasına randevu verebilmektedir.’’ Şeklinde konuştu.

‘’KAPAKLI DEVLET HASTANESİ'NDE ÇOĞU BÖLÜM YOK’’

Kapaklı Devlet Hastanesi’nde ise birçok bölümün ve malzemenin eksik olduğunu söyleyen Çetin, ‘’İlçemizde Bulunan Kapaklı Devlet Hastanesi'nde birçok bölüm bulunmamakta (MHRS kayıtlarına göre 5 bölüm var ), var olan bölümler içinde ( MHRS randevu sisteminde ) en erken bir hafta sonrasına randevu alınabilmektedir. Örneğin Bugün 06 Ocak 2020 Pazartesi günü Çocuk bölümü için randevu almak istendiğinde en erken 14 Ocak (8 gün sonrasına) randevu alınabilmektedir. Kapaklı Devlet Hastanesi dışında İlçemize en yakın hastane olan Çerkezköy Devlet Hastanesin'de birçok bölüm olmasına rağmen Kapaklı Devlet Hastanesi'nde olduğu gibi çoğu bölümde (MHRS sisteminden) muayene için en erken bir hafta sonrasına sıra alınabilmektedir.’’ diyerek açıklamasını sürdürdü.

‘’VAADLERİNİ TUTMALARINI BEKLİYORUZ’’

Son olarak AK Partili siyasetçilere seslenen Çetin, ‘’18 yıldır ülkemizi yöneten iktidar partisinin her seçim döneminde ilçemiz için vaat ettikleri tam donanımlı, yeterli personeli olan devlet hastanesini hizmete açmasını, vatandaşlarımızın insanca yaşama taleplerini yerine getirilmesini ve tüm sağlık hizmetlerinden zamanında ve eksiksiz olarak yararlanmasını bekliyoruz. Bu konuda İYİ Parti olarak elimizden gelen desteği vermeye hazır olduğumuzu bildiririz.’’ Sözleri ile açıklamasını tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 07 Ocak 2020, 11:24

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
YORUMLAR
Pakuze comert
Pakuze comert - 10 ay Önce

İyi parti arkadaşlarının teşekkürler evet kolum ağrıyor kolumu 1ayda zor randevu aldim ilgililerin bir han önce bu hastaneye çözüm bulsunlar lütfen halk sagliktan mağdur

SIRADAKİ HABER

banner3