Türkiyenin En Büyük Bayan Portalı ataşehir escort Sitesi..

İnce: Abidik gubidik işlere girmeyin

CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Tekirdağ’da düzenlenen mitinginde Tekirdağlı vatandaşlara hitap etti.

İnce: Abidik gubidik işlere girmeyin

CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, Tekirdağ’da düzenlenen mitinginde Tekirdağlı vatandaşlara hitap etti.

18 Mayıs 2018 Cuma günü saat 17:00’da Tekirdağ Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen mitiginde katılım hayli yoğun oldu. Öğleden önce Kırklareli’nde miting düzenleyen İnce, öğleden sonra Tekirdağlılara hitap etti. 24 Haziran’da gerçekleşecek olan seçimler öncesi YSK’yı uyaran CHP Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, ‘’ YSK üyelerine sesleniyorum. Abidik gubidik işlere girmeyin. 50 bin avukatla YSK’nın önüne gelirim. Ona göre işinizi adam gibi yapın. YSK üyelerinden  torpil, kayırma istemiyoruz. Hakkımızı istiyoruz. Eğer oralarda yanlış işler yaparsanız bütün sokaklara fotoğraflarınızı asarım, sokağa çıkamazsınız.’’ dedi.

‘’CHP İLK DEFA SEÇİME %100 ASILIYOR’’

Canla başla çalıştıklarını kaydeden Muharrem İnce, ‘’Bu ülkede en zor durumda olanlar kimler? Çiftçi mi, esnaf mı, işçi mi? Bunların hiçbiri değil. En zor durumda olan basın. Acıyorum hallerine. Bakın İngiliz, ABD, Japon, Alman gazetecileri röportaja geliyor. Gelip Türkiye’de bir değişim oluyor galiba deyip benimle konuşmak istiyorlar. Türk medyasına bakıyorum “CHP Muharrem İnce’yi yalnız bıraktı” yazıyor. İnsafsızlar, vizdansızlar. Şu anda burada 20 civarında milletvekili arkadaşım var. Partinin Grup Başkanvekili arabanın içinde yatıyor. Bana getirilen suya sıcak mı soğuk mu diye bakıyorlar. Partinin genel başkan yardımcıları genel merkezden organize etmeye çalışıyorlar. Her akşam sayın genel başkanla konuşuyoruz ‘Aman bir hata yapmayalım. Bu iş bitti.’ diye.  Eksiğimiz gediğimiz nedir onu değerlendiriyoruz. Belki de CHP, tarihinde ilk defa %100 asılıyor seçime.’’ dedi.

‘’TÜRKİYE’Yİ BARIŞTIRACAĞIZ’’

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz'a sert eleştirilerde bulunan İnce, ‘’ Ama Muharrem İnce sadece CHP’nin Cumhurbaşkanı olmayacak Muharrem İnce 81 milyonun Cumhurbaşkanı olacak. Türkiye’yi barıştıracağız. Her gittiğim vilayette üç beş kişi el sallıyorum sallamıyor. Bir tek Hakkari’de herkes el salladı. 24 Haziran’dan sonra devlet çiftçi ile barışacak. Devlet esnafla barışacak. Öğrenciyle öğretmenle barışacak. Bugün bir mesaj gördüm. Diyor ki ‘Muharrem İnce sen dedin ki sözleşmeli öğretmenliği kaldıracağız. Performansı kaldıracağız. Hani bir bakan vardı ya ‘Ya işini seçeceksin ya da eşini’ diye böyle bakanları piyasadan kaldıracağIz. Sağlıkçılar doktorlar diyor ki, ‘Ya öğretmenlere, astsubaylara, polislere dedin. Bize niye bir şey demiyorsun. Değerli doktor arkadaşlarım ben bu ülkenin okullarında fizik anlattım. Benim öğrencilerimden yüzlerce doktor var. Onların en önemli sorunu ne biliyor musunuz? Tükenmişlik sendromu yaşıyorlar. Biz Türkiye’de iş barışı sağlayacağız. ‘’ ifadelerini kullandı.

‘’BENİM KÖPRÜM SENİNKİ KADAR PAHALI OLMAZ’’

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile köprü polemiğine de değinen Muharrem İnce, ‘’O arkadaş diyor ya çılgın projesi varmış. Kamyonları kepçeleri gönderecek çukur açacakmış. Köprü yaptım diyor sen diyor köprü yaptın mı? Birinci köprüyü Demirel yaptı 50 sene önce, ikinci köprüyü Özal yaptı. Üçüncü köprüyü Erdoğan yaptı.  Dördüncü köprüyü de İnce yapar bu kolay iş.  Ama emin ol benim yaptığım köprü senin yaptığın köprü kadar pahalı olmaz.’’ dedi.

‘’FETÖYÜ BİZDEN USULÜNE UYGUN İSTENMEDİ’’

FETÖ’nün ABD’den usulüne uygun bir şekilde istenmediğini de kaydeden İnce, şunları söyledi; ‘’Şimdi biz dedik ki biz seçildiğimiz takdirde yargıyı 3 ay içinde düzelteceğiz. 3 ay sonra ABD’ye diyeceğiz ki ‘Bak benim ülkemde artık adaletli bir yargı var.’ Mahkemelerim bağımsız. FETO’yu iade et. Etmiyorum derse. ABD askerleri noeli 24 Aralık’ta Washington’da kutlar. ABD’lilerden cevap geldi. Bizden Türkiye Cumhuriyeti olarak FETO’yu isteyen düzgün bir talep yok. Yani bizden usulüne uygun bir şekilde istenmedi.’’

‘’MADEM İSTEDİN BUNUN BELGESİNİ İSTİYORUM’’

İnce, konuşmasına şu ifadeleri kullanarak devam etti; ‘’Bugün Bekir Bozdağ açıklama yapmış. Demişki, “Muharrem İnce’ye birileri yalan söylüyor. Türk mü yabancı mı söyleyen?’ Bekir Bozdağ beni dinliyorsundur sen zaten kim olduğunu biliyorsundur. Senden mi korkacağım. Ama birşey söyleyeyim mademki usulüne uygun olarak iadesini istediniz ben bu ülkenin milletvekiliyim. Bana bunun belgesini göster. Ben sana benim ekibimdeki hukukçulardan bir heyet göndereceğim. Bu heyete o belgeleri bir göster bakalım. Bugün ABD’liler tekrar beni aradılar dediler ki, ‘120 koli gönderdiler, çoğunluğu gazete küpürü" Hatta diyorlar ingilizce tercümesi bile yapılmamış. Yani iade edilmesini istemiyorlar. Niye istemiyorlar. Ortaklık var. Yani ey aziz milletim istiyormuş gibi yapıyorlar. Madem istedin ben şimdi bunun belgesini istiyorum.’’

‘’MAVİ MARMARA’DAN ALDIĞIN 20 MİLYON DOLARI İADE ET’’

İsrail’in boykot edilmesi gerektiğini kaydeden İnce, ‘’Bakın 1920’lerdeki Türkiye’ye bakın bir de şimdiki Türkiye’ye. 4 milyon Suriyeli Türkiye’de yaşıyor. 40 milyar dolar para harcadık. O parayla ev yapsaydık 2 milyon ev yapardık. Peki Suriye ile bu sorunu çözmek lazım. Devletler bu sorunları ne ile çözer. Büyükelçilerle değil mi? Suriye’de yıllardır Türkiye Büyükelçisi yok. Küstüm Esat’a büyükelçiyi göndermiyorum. Böyle devlet yönetilmez. Arkadaş dünya lideri ya, sıkı durun bir yıldır Türkiye’de ABD büyükelçisi yok. Katip düzeyinde idare ediyoruz. Şimdi bugün miting yapıyor Filistin’le ilgili. Hangisi acaba Filistin mi seçim mitingi mi? Diyoruz ki sen İsrail ile bu konuda dik durmak istiyor musun? Bak Mavi Marmara’dan aldığın 20 milyon dolar var. Onu bir kere iade et. Büyükelçiyi geri çek. İsrail mallarını boykot et. Yok diyor bunların hiçbirini yapamam. Ne yaparsın? Miting yaparım. Yani senin derdin Filistin değil. Bu mübarek ayda orada Müslümanlar inim inim inliyor. Sen seçim derdine girmişsin. ‘’ dedi.

‘’CUMHURBAŞKANI OLDUĞUMDA LİYAKAT ESAS OLACAK’’

Başbakan Yıldırım ve Ekonomi Bakanı Zeybek de İnce’nin eleştirilerinden nasibini aldı. İki yetkilinin açıklamalarını ‘Ciddiyetsiz’ olarak tanımlayan İnce, ‘’Binali Yıldırım’a soruyorlar dolar yükseldi ne diyorsun? ‘Dolar dolsa ne olur dolmasa ne olur’ Ekonomi bakanına soruyorlar diyor ki ‘Kur artışı beni ilgilendirmiyor’ Bu kadar ciddiyetsiz, laubali bir ekonomi yönetimi olamaz. Allah’ın izniyle milletin isteğiyle Cumhurbaşkanı olduğumda, liyakat esas olacak. Merkez Bankası CHP’li olmayabilir ama işini iyi bilecek. Kurumlar talimatla değil işin doğrusunu yapacak. Eğitimi, sağlığı, dini siyasallaştırdılar. Şimdi de ekonomiyi siyasallaştırıyorlar. Böyle giderse batarız.’’ İfadelerini kullandı.

‘’ERDOĞAN DOLARI AĞZINA ALMIYOR’’

 İnce, ‘’Bakın bir şey diyeceğim. Dolar 4,5 lira oldu Erdoğan bir kez olsun doları ağzına almıyor. Dolar yükseldikçe biz batıyoruz. Ne diyor dış güçler bizi dolarla terbiye edemezsin diyor. Peki soruyorum köprüler üzerinden dolarla anlaşmaları ben mi yaptım sen mi yaptın? Bir yandan dolarla terbiye ediyorlar diyorsun öbür yandan köprüler üzerinden geçişi dolar üzerinden yapıyorsun. O zaman Türkiye’ye birileri kumpas kurmak istiyorsa sen de onun ortağısın.’’ Sözlerini kaydetti.

‘’TEKİRDAĞ’IN OYU DA BEREKETLİ’’

En yüksek oy potansiyelinin Trakya’da olduğunu kaydeden İnce, ‘’Bu Tekirdağ farklı bir memleket. Türkiye’nin dönüm başına buğday ortalaması 280 kg. Sıkı durun Tekirdağ’da 610 kg. Yani bereketli topraklar burası. Buranın oyu da bereketli. Şimdi sizden bir şey isteyeceğim. O zayıf olduğum yerler var o zayıf olduğum yerleri telafi etmek için ben 4 Mayıs’ta Sayın Genel Başkan beni aday olarak sahneye çıkardığında Allah için ben içimden ikinci tura oynuyordum. Şimdi vazgeçtim ben birinci turda seçileceğim. Şimdi birinci tur 50 artı 1. Benim zayıf olduğum yerler var. Orayı Tekirdağ’dan dengelememiz lazım.’’sözlerini söyledi.

‘’MAZOT 3,5 LİRANIN ÜSTÜNDE OLMAYACAK’’

Çiftçiler için mazot fiyatlarının yükske olduğunu belirten İnce, "Çiftçiye mazot 3 liranın altında, 3,5 liranın üstünde olmayacak. Geçen sene buğdayın tonu 940 lira bu sene bin 50 lira. Yani çiftçi batıyor. 2006’da bir kanun çıkardılar. Dediler ki milli gelirin yüzde 1’ini tarımı desteklemeye ayıracağız. 30 milyar vermeleri gerekirken 12 milyar verdiler. Yani Türkiye Devleti çiftçisine borçludur. Bu köylü çocuğu Muharrem İnce ilk fırsatta bu borcu çiftçisine ödeyecektir.  Meydanlarda diyor ki ‘Ben milli bir adamım’ ayran da diyor ki milli bir içecektir. Ya ineği almışsın Arjantin’den. Samanı almışsın Bulgaristan’dan ayran nasıl milli oluyor. Kuru fasulye, bezelyeyi, samanı dışardan aldıktan sonra kurban bayramında müslümana angus kestirdikten sonra nerede kaldı bunun milliliği?’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Mayıs 2018, 19:11

Furkan Bolat

Editör


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner3